Bilecik’in Güzelliğini Korumak İçin “ATMA”

Bilecik’in Güzelliğini Korumak İçin “ATMA”

Bilecik Belediyesi, toplumda çevre duyarlılığı oluşturmak ve bu konunun önemine dikkat çekmek adına çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, ”Son yıllarda ekosistemde meydana gelen değişim, dünyada olumsuz etkilerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Pek çoğumuz dünyamıza sahip çıkmak için içinde yaşadığımız çevreyi korumamız gerektiğini biliyor fakat bunun için harekete geçmekten kaçınıyoruz.” denildi.

Bu olumsuz gidişe ‘dur’ demek için bir adım atılması gerektiğini söyleyen Bilecik Belediyesi yetkilileri, bu konuda farkındalık yaratma çalışmalarına başladı. Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Başkanlığı ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde düzenlenen etkinlik sonunda toplanan çöplerle “Atma” mesajı verildi. Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin toplumda çevre duyarlılığı oluşturmak ve bu konunun önemine dikkat çekmek adına düzenlenen çöp toplama etkinliğine katıldı.

Bilecik Çakırpınar köy yolu mevkisinde bulunan piknik alanında düzenlenen çöp toplama etkinliğine katılan ve etkinlik bitiminde konuşan Başkan Şahin; “Kıymetli eşim Serpil Hanım, İl Başkanımız Mehmet Metin Yaşar, İlçe Başkanımız Berna Pamukçu, kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve partililerimizin katılımlarıyla Çakırpınar köy yolu mevkisinde çöp toplama etkinliği gerçekleştirdik. Çevremizi temiz tutmanın önemini, gelecek nesillere temiz ve düzenli bir dünya bırakmanın önemine dikkat çekiyoruz ve “ATMA” diyoruz. Güzel şehrimiz Bilecik’in güzelliğini doğamızı koruyarak sağlamak, hepimizin görevidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam