• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik’in İdarecileri Sevgi Çiçeği’nde Buluştu

Bilecik’in İdarecileri Sevgi Çiçeği’nde Buluştu

Vali Halil İbrahim Akpınar, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı İbrahim Aktepe, Vali Yardımcıları Hasan Kayhan ile Eflatun Can Tortop, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Emniyet Müdür Eyüp Özüdoğru ve daire müdürlerinin katıldığı iftar davetinde İl Müftü Vekili Ahmet Tokgöz’ün yaptığı yemek duasının ardından Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu Müdürü Veli Arısoy bir konuşma yaptı. Müdür Arısoy konuşmasında, “Sevgi Çiçeği Koleji olarak birlikte ilimizin önde gelen değerli bürokratlarımızla bir arada olmaktan fevkalade mutluyuz. Ramazan’ında bereketi bizimle beraber.

 

“Memleketimize faydalı olabilecek gençler yetiştirmek için çalışıyoruz”

 

2013 SBS sınavlarımızda Bilecik’imizde il genelinde 11 öğrencimizin 6sı bu çatısı altında bulunduğumuz okuldan çıktı. Ben bu vesileyle emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma, ailelere, öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Mutlaka bunda ilimizin Valisinin, milli eğitim camiamızın da katkıları var. Tabi Özel Sevgi Çiçeği Kolejimiz şimdiye kadar dünya dereceleri almış, Türkiye’de dereceler almış bir okul. Dünya ikinciliklerimiz var matematik olimpiyatlarında. Sadece matematikte değil İngilizce de bu yıl beşinci sınıflarımızın 15 saatlik bir İngilizce program uyguladık. Bu sene o öğrencilerimiz 12 saat ders görecekler. Okulumuz kulüp çalışmaları bağlamında müzikle ilgili, sporla ilgili, bilimle ilgili yetenekli öğrenciler yetiştirmek hedefinde. Memleketimize faydalı olabilecek gençlerimizin yetişmesi için burada bu eğitim kurumu hizmet vermekte.” dedi.

Işık Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hüseyin Yılmaz da şunları aktardı:

“Bugün gerçekten Bilecik’te çok zengin bir sofranın etrafında bir araya geldik. Bütün Bilecik’imizin protokolü, bütün il müdürlerimiz Valimizden Belediye Başkanımıza Başsavcımıza varıncaya kadar herkes buradalar ve bize zengin bir sofra yaşattınız Allah razı olsun. Geldiniz kırmadınız teşekkür ediyoruz. Ramazanınız hayırlı mübarek olsun.

 

‘Bileciklilere hizmet etmeye çalışıyoruz’

 

Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, ANAFEN Dershanesi, FEM Dershanesi hem KPSS bunun yanında öğrenci yurtlarıyla beraber Işık Eğitim Öğretim AŞ çatısı altında yaklaşık ilçelerle beraber 16 tane eğitim kurumumuz var. Bu 16 tane eğitim kurumumuzdan bir tanesi olan Sevgi Çiçeği’nin içinde bulunuyoruz. Dolayısıyla diğer 16 eğitim kurumumuzla beraber sizlerin evlatlarına, sizlerin çocuklarına, Bileciklilere, Bileciklilerin çocuklarına hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu hizmette sizlerin desteği velilerimizin, değerli bürokratlarımızın desteğiyle hem okul olsun hem dershane olsun güzel başarılar çıktı.”

 

“Özel Sevgi Çiçeği’nin Bilecik eğitim-öğretiminde yeri önemli”

 

Vali Akpınar ise yaptığı konuşmada Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu’nun Bilecik eğitim öğretiminde önemli okullardan biri olduğunu söyledi. Vali Akpınar, “Eğitimde başarılı gençler yetiştirmekte çok büyük gayret gösteriyorlar. Aynı zamanda diğer okullarımıza da güzel örnek teşkil ediyorlar. Bu vesileyle başarılı öğrencilerimizi, onlara emek veren öğretmenleri, idarecileri, onların değerli ailelerini tebrik ediyorum başarılarının daim olmasını, memlekete hayırlı birer insan olarak yetişmelerini diliyorum.” diye konuştu.

 

“Şehrimizin yüz akı olmuş bir eğitim kurumu”

 

Başkan Yağcı da, “Sevgi Çiçeği, özel okul anlamında ilimizdeki ilk okul ve ilk açılan okul. Bu anlamda bizlere de hep ilkleri yaşatan bir okul. Gerçektende şehrimiz açısından yüz akı olmuş bir eğitim kurumu. Bu temposunu artırarak performansını devam ettirmekte. Ben bu anlamda ilimizin tüm insanlarına, gençliğine, çocuklarımıza bu imkanı sundukları için kendilerine teşekkür ediyorum. Başarılarının daim olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Işık Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yılmaz tarafından Vali Akpınar’a, üzerinde Vali Akpınar’ın resminin bulunduğu bir tabak hediye edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam