Bilecik’in otopark sorunu aşamalı olarak çözülecek

Bilecik’in otopark sorunu aşamalı olarak çözülecek

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı tarafından yapılan toplantının olağan gündemi sakin geçerken sadece daha önce komisyona havale edilen imar konuları görüşülmesi konusu yer aldı.

Başkan Yağcı, Belediye Başkanlığı adına Bilecik Belediye Başkanlığı'nın yetki alanına giren bazı sosyal ve kültürel alanların 10 yıllığına başkanlığa tahsis edilmesini ve il ihtiyaçları doğrultusunda 5 adet kamyon ve 3 adet de otobüs alınmasını ek gündem maddesi olarak meclise sundu. Ayrıca MHP grubu adına verilen ek gündem maddesinde de Bilecik'in en önemli sorunlarından birisi olarak kabul edilen otopark problemi yer aldı.

" İlimizde yeni otobüs ve kamyon ihtiyacı var"

Başkanlık tarafından verilen kamyon alımına ilişkin gündem maddesini okuyan Başkan Yağcı, şehirde bazı hizmetlerin yapılabilmesi için makine ekipmanı ihtiyacının olduğunu dile getirdi. Başkan Yağcı, "İlimizde özellikle kullandığımız küçük kamyonların bu süreç içerisinde ciddi bir şekilde tamirat ihtiyaçları oldu. Özellikle kış şartlarında otobüslerimizde de sıkıntılarımız oldu. Bu eksikliği ve aksaklığı gidermek ve bazı idari noktalarda bazı gelişmeler de oldu. Onun için hemen meclisimizin bu gündem maddesine getirerek bir an önce satın alımı gerçekleştirmek için 5 adet kamyon 3 adet de otobüs alımına ilişkin olarak meclisimizin gündemine alınmasını talep ediyoruz."dedi.

"MHP grubu gündeme otopark sorununu taşıdı"

Başkan Yağcı, daha sonra MHP grubu tarafından verilen ilin otopark sorununun bir an önce çözülmesi yönündeki gündem maddesine açıklık getirdi. Otogar meselesini şehrin en önemli 3 sorunu arasına sokulabileceğini dile getiren Yağcı, bu problemin aşamalı olarak çözüleceğini kaydetti. Öncelikle 20-25 metrekarelik küçük alanlarda otoparklar kurma çalışması yapacaklarını belirten Yağcı, Seven Çarşı'sına yapılmasını düşündükleri daimi otoparkın yapımına kadar da ayrıca Migros'un karşısında bulunan alanı da otopark alanı olarak kullanacaklarını ifade etti.

"Otopark problemi aşamalı bir şekilde çözülecek"

Başkan Yağcı şöyle konuştu:

"Otopark sorununu 2 aşamalı olarak görüyoruz. Öncelikle otoparkları köşelere koymaya başlayacağız. Bu alanlar  sıkışan notalarda insanları rahatlatacak 10-12 araçlık otoparkları koyacağız. 2.si büyük otoparkı yapıncaya kadar Migros'un karşısındaki alana portatif otoparklarla 2 katlı otopark sistemini koyacağız.  2019 yılına geldiğimizde ise Seven Çarşısı'nın olduğu bölgede de bir değişimi gerçekleştireceğiz. Şehrin meydanında olacak bu değişimde en az 300 araçlık bir otopark oluşumu şeklinde bir düzenleme yapmayı düşünüyoruz. Bilecik'in otopark ihtiyacının bu kadarla da kalacağını düşünmüyorum. Otogarımızı taşıdığımız zaman o bölgede en az otogarımız kadar bir alanı da hem şehir içi otopark hem de ilçe ve köylerden gelen otobüs ve minibüslerimizin bekleme, duraklama, kalkış alanı olarak planlıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde  de otopark problemini bu şekilde çözmeyi planlıyoruz."dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam