• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’İN SİYASİLERİ SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ

BİLECİK’İN SİYASİLERİ SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ

Ak Parti Milletvekili ve Adayı Halil Eldemir, CHP Milletvekili ve Adayı Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ak Parti İl Başkanı Av.Kadir Bayrak, CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya, MHP İl Başkanı Ahmet Gürses yaptıkları açıklamalarında seçimler hakkında önemli açıklamalarda bulundular.

 

Siyasilerin yaptıkları açıklamalarda seçimlerin önemine vurgu yaptıkları görülürken çıkacak seçim sonuçlarının ilimize ve ülkemize hayırlı olması temennilerinde bulundular. 

 

Ak Parti Bilecik Milletvekili ve Adayı Halil Eldemir: “Milletimiz buna en güzel şekilde cevabı verip istikrarı sağlayacağına inanıyorum”

 “1 Kasım’da nasip olursa Türkiye’de parlamentoyu 26. dönem Milletvekilimizi seçmiş olacağız. Haziran ayında 7 Haziran’da yapmış olduğumuz seçimlerde bir hükümet oluşmaması neticesinde Cumhurbaşkanımızın da verdiği yetkiyle milletimiz sandığa gidiyor. Tabi şimdi Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. Etrafımızın durumu belli. Türkiye şu anda istikrarsızlıktan nemalanmaya çalışan, çevrelere fırsat verilmemeye çalışılıyor. Milletimiz de buna en güzel şekilde cevabı verip istikrarı sağlayacağına inanıyorum. Ben bütün hemşehrilerimden ve vatandaşlarımızdan şunu istirham ederim; Bu seçim önemli bir seçim. Mutlaka sandığa gidip demokratik haklarını kullanmaları önemli. Önümüzdeki yıllarda Türkiye’yi idare edecek kadroları seçmekte kendilerine tanınan bu hakkı yerine getirmiş olurlarsa ülkemiz adına bir vatandaşlık görevimizi yerine getirmiş oluruz diye düşünüyorum.”

 

 CHP Bilecik Milletvekili ve Adayı Yaşar Tüzün: “1 Kasım 2015’te saltanatın kırılacağı bir tarih olacağını düşünüyorum”

“Öncelikle tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını kutluyorum. Cumhuriyeti kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah rahmet eylesin diyorum, şükranla yad ediyorum. 1 Kasım 2015 Türkiye için önemli bir tarih. Tarihte önce aslında vatandaşımız yapması gereken kararı tercihi yaptı, belirledi. Parlamentoya Bilecik’ten iki tane Milletvekili gönderdi ama ne yazık ki bir şekilde artık hükümet kurulamadı. Bu seçimlerin tekrar yeni bir seçim olarak değerlendiriliyor ama biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu seçimlerde Bilecik’te birinci parti olma iddiasını ve iki milletvekili çıkarma iddiasını koruyoruz. Bu yönde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 1 Kasım 1922 biliyorsunuz saltanatın kaldırılması tarihi. İnşallah 1 Kasım 2015’te saltanatın kırılacağı bir tarih olacağını düşünüyorum. Çünkü Türkiye’de başta yargı sistemi, hukuk sisteminin hepimiz ne halde olduğunu görüyoruz. Benim partim 276 Milletvekili çıkaramadı, tek başına iktidar olamadı. Benim partim 400 Milletvekili çıkaramadı, ben de Başkan olamadım hayırlısıyla hükümet tekrar seçime gidiyor. İnşallah vatandaşlarımız bunun fark edecek ve sandıkta gereken cevabı verecek diye düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz de çalışmalarımızı yürüttük. Hüseyin Elmas arkadaşımızla birlikte Bilecik’te gittiğimiz tüm sanayi kuruluşlarında, esnafta, köylerde bu sinerjiyi ve enerjiyi görüyoruz. Bunun yansımasını sandıklarda göreceğiz. 1 Kasım seçimleri özellikle vatandaşlarımızın duyarlı davranmasını mutlaka ve mutlaka sandığa gitmelerini rica ediyorum. 1 Kasım tarihi öncesi 29 Ekim bayramıyla birleştirilmesini ne anlama geldiğini vatandaşların sandığa değil de tatile gitmeleri gibi bir teşvik yapıldığını da biliyoruz. Geçmişte hiç birleştirilmedi ama ilk defa böyle bir birleştirilme yapıldı. Ben tüm yurttaşlarımızın duyarlı olmasını ve sandığa gitmesini temenni ediyorum. 1 Kasım seçimlerinin başta ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı: “Ak Parti’nin kaderiyle ülkemizin kaderi birbiriyle eşdeğer noktada”

 “Gerçekten seçimler noktasında ülkemizin geleceğine ilişkin olarak son derece önemli süreçleri hep birlikte yaşıyoruz. Bu seçimler her zaman söylediğim gibi kişilerin Milletvekili olma seçimleri değil. Ülkemizin istiklali ve istikrarı noktasında yapılacak çok önemli bir tercih ve günümüzdeki bu seçimlerde gerçekten istikrar birinci derece önemli. Özellikle ülkemizin ve dünyadaki konjonktürel durum, son zamanlarda dünya üzerinde oynanan durumlar ve ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara baktığımızda vatandaşımız burada büyük fotoğrafı görerek, ülkenin geleceğini görerek, gelecek nesilleri de düşünerek çok ciddi bir karar vermesi gerekir. Eğer bu seçimler sonucunda ülkemizde istikrarın devamına ilişkin bir sonuç çıkmazsa tabi ki mutlaka bu ülkemiz ilelebet payidar olacaktır ama güçlüklerimiz çok daha fazla olacak. Piyasalar 1 Kasım’a yönelik olarak riskleri üzerine aldılar. Eğer 1 Kasım’da istikrar noktasında istenilen sonuç çıkmadığı taktirde piyasalarda bunun sonuçlarını çok daha ağır şekilde görebiliriz. Ben Ak Parti Belediye Başkanı olarak sözün anlamını da aşmasını istemiyorum ama bu seçimlerde Ak Parti’nin kaderiyle ülkemizin kaderi birbiriyle eşdeğer noktada. Onun için insanlarımız tercihlerini bu noktada kullansınlar ve seçimler sonucunda mutlaka istikrarı sağlayacak, tek başına iktidarı sağlayacak bir sonuç üzerinde birleşmelerini arzu ediyoruz, temenni ediyoruz ki geleceğe emin adımlarla yürüyelim. Şehrimizde sulh, sükun var. Partilerimiz tabi ki kendi propagandalarını, çalışmalarını yapacaklar. Ben tüm partilerimize gerçekten böyle huzur içerisinde birbirlerine sıkıntı çıkarmadan demokratik bir anlayışla bu seçim çalışmalarını yaptıkları için canı gönülden tebrik ediyorum. Olması gereken budur, halkımız her zaman olanı, yapılanı ve yapılacak olanları görüyor, takdir ediyor. Onların engin bir sağduyusu var. Bu zamana kadar olduğu gibi ülkemizin kritik zamanlarla vatandaşımız vermiş olduğu kararlarla çok badirelerden kurtardı. Bu süreç içerisinde de yine milletimizin sağduyusu galebe çalacaktır. İlimiz açısından da şimdiden seçilecek tüm Milletvekili arkadaşlarımıza canı gönülden başarılar diliyoruz. Biz birlik, beraberlik içerisinde yerel siyaset anlamında asıl olan Bilecik’tir, Bilecik’in menfaatleridir. Bilecik’in menfaatleri noktasında el ele, gönül gönüle vermesini bilmemiz, bunu sağlamamız lazım. A partisi, B partisi, C partisi fark etmez bu noktada. Birlik içerisinde hareket etmemiz lazım ve ilimizin, ülkemizin menfaatlerini bir arada düşündüğümüzde hatta bu seçimlerde artık ticaretle uğraşan, esnaf olan kardeşlerimiz kendi menfaatlerini de düşündüğünde zaten doğru olan kararın istikrardan yana olduğu ortaya çıkacaktır. İnşallah istikrarımız sağlanmış olur hem de istikbalimiz ve istiklalimiz bu anlamda ilelebet devam eder ve bu noktada önümüz daha aydınlık yarınlara el birlikte önümüze yürümeye devam ederiz diyorum. Şimdiden tüm seçimlerin memleketimiz, ilimiz için, insanımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

 

Ak Parti Bilecik İl Başkanı Av. Kadir Bayrak: “Birliğimize, beraberliğimize vesile olmasını temenni ediyorum”

“Malumunuz 7 Haziran’dan sonra seçim sonucu bir hükümet kurmaya el vermedi. Neticede anayasamızın gereği olarak da 1 Kasım’da yeniden seçim yapılma kararı alındı. Son bir aydan beri kampanyalar bütün partiler tarafından yürütülüyor. 7 Haziran ve 7 Haziran öncesi seçim kampanyalarıyla değerlendirildiğinde bu süreçte yaşanan tatsız hadiselerin de etkisiyle biraz daha içe dönük, sessiz sakin bir seçim atmosferi yaşandı. Galiba bu da halkımız tarafından memnuniyetle karşılandı. Böyle bir kanaatinde olduğunu hissediyoruz vatandaşımızda. Şu an bizim için en önemli olan şey birliğimiz, beraberliğimiz. Ben önümüzdeki seçimin bu anlamda başta ilimiz olmak üzere ülkemize, coğrafyamıza ve tüm dünyada bizden medet uman insanlara hayırlı olmasını temenni ediyorum. Birliğimize, beraberliğimize vesile olmasını temenni ediyorum. Allah’tan hakkımız neyse onu nasip etmesini dua ediyorum inşallah. Hayırlı uğurlu olsun hepimize.”

 

CHP Bilecik İl Başkanı Şinasi Çetinkaya: “İktidara gelmek üzere çalışmaktayız.”

“Bilecik’te Bilecikli olarak hem İl Başkanı olarak gördüklerim bizim tespit ettiklerimiz iki milletvekili çıkarma amacıyla biz bu yola girdik ama velakin herkesçe malum ancak iki milletvekili çıkaramasak da birinci parti olma gayretiyle seçimlere başladık ve o amaçla devam ediyoruz. Bilecik’te de bunu gördük, Gölpazarı’nda gördüm, Pazaryeri’nde gördüm, Bozüyük’te gördüm. Biz aylardan beri durmadan çalışıyoruz arkadaşlarımla beraber. Gayet güzel gidiyor çalışmalarımız. Hiçbir tepki görmeden her taraftan gayet güzel karşılamalar oluyor. Bu vesileyle barışla birlikte seçimi getireceğiz, insanları birbirine düşmemeleri amaçlarıyla bu şekilde devam ettirmeye çalışacağız. Umarım Türkiye çapında da böyle bir ilerleme sürecektir. Dileğim budur, iktidara gelmek üzere çalışmaktayız.”

 

MHP Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses: “Sandıktan ne çıkarsa çıksın bu bizim milletimizin iradesidir”

“Çok az bir süre kaldı 1 Kasım genel seçimlerine. İnşallah ilimiz için, memleketimiz, ülkemiz için hayırlı olan neticeler ortaya çıkar. Milletin iradesine hep beraber saygı duyarız. Sandıktan ne çıkarsa çıksın bu bizim milletimizin iradesidir sonuçta. Hep beraber yine buna saygı duymak durumundayız. İnşallah hayırlı bir sonuç çıkar. Biz isteriz ki partimiz tek başına iktidar olsun, memleketi biz birlikte yönetelim. Ama milletimiz neye karar verirse hep beraber ona razıyız. Asıl olan millet. Seçtiğimiz zaten milletin vekilleri olacak. Onlara ayrı bir anlam yüklemeye gerek yok. Asıl olan millet tabi ki.  Bunu tekrar hatırlatmak istiyorum. 1 Kasım seçimlerinin şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” 

 

ERHAN TOKA – CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam