BİLECİK’İN TURİZM’İ BİSİKLET FESTİVALİ İLE ŞAHLANACAK

BİLECİK’İN TURİZM’İ BİSİKLET FESTİVALİ İLE ŞAHLANACAK

İlimizin turizmi, bisikletli ulaşım ve yaşamın sürdürülebilirliği, özellikle gençlerin sosyalleşmesi, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, atalarımız Ertuğrulgazi, Şeyh Edebali, Dursun Fakıh gibi ilimizin büyük değerlerini tanıtmanın yanı sıra trafikte önemli bir konuma ve rahatlatıcı role sahip olduğunu hatırlatmak amacıyla düzenlenen festivalin ilk gününde halkın tümünün davetli olduğu ikinci günün ise belirtilen yaş sınırları içinde katılımın olacağı ifade edildi.

 

Sürpriz hediyeler, çekilişler, gösterilerin de olacağı Bilecik 3. Ayva Çiçeği Bisiklet Festivali hakkında bilgiler veren Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz şunları aktardı:

 

“Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği olarak ilimizin turizmi, bisikletli ulaşım ve yaşamın sürdürülebilirliği, özellikle gençlerin sosyalleşmesi, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, atalarımız Ertuğrulgazi, Şeyh Edebali, Dursun Fakıh gibi ilimizin büyük değerlerini tanıtmak, adının da Ayva çiçeği bisiklet festivali olmasından dolayı ilimizin meşhur ürünlerini öğretmek, doğaya verdiğimiz önemi anımsatmak, özellikle trafik haftasında araç sürücülerine bisikletlilerin de trafikte önemli bir konuma ve rahatlatıcı role sahip olduğunu hatırlatmak amacıyla ilk gün tüm şehrimiz halkının da davet edileceği, ikinci gün ise belirtilen yaş sınırında olan katılımcıların katılabileceği, 01-02 Mayıs 2015 tarihlerinde Bilecik 3. Ayva Çiçeği Bisiklet Festivali’ni sunduğumuz planda resmi kurumlar, belediyeler ve sponsorlarımız tarafından sağlanacak desteklerle düzenleyeceğiz. Festivalimizde özellikle sürpriz hediyeler, çekilişler, gösteriler, 5 Öğün yemek vs. ikramlar, 60 kişilik şehir dışından kamplı ve otel konaklamalı misafirlerimiz olacaktır.”  

 

Bisikletli yaşam ve bisikletli ulaşım hakkında da bilgiler veren Yavuz;

“BİSİKLETLİ YAŞAM; toplumun her kesiminin hareketli yaşama ihtiyacı ve önemi, sosyal yaşamın kalitesi, ekonomi, sağlık, turizm açısından gereklidir.

BİSİKLETLİ ULAŞIM; çevreye zararı en az seviyeye indirme ve trafiğin rahatlaması amaçlıdır.

FESTİVAL TARİHÇEMİZ; 2012 yılında başlayan çalışmalarımız sonrasında, 2013 yılında 1 Mayıs Çarşamba günü tarihinin resmi tatil olması, şehrimiz üniversite öğrencilerinin de hafta sonu katılamayacaklarını bildirmesi ile 30 kişilik bir turla başladı. Bu turdan sonra büyük çalışmalarla, turlara devam ederek bisikletlilerimizin sayısını oldukça yükselttik ve bisiklet kültürünü tanıttık. 2014 yılında da aynı tarihte çevre illerden de misafirlerimizin katılımıyla çeşitli ikramlar ve bisiklet ekipmanları dağıtarak 100 kişilik bir tur yaptık.” dedi. 

 

Kendilerine ulaşmak isteyenlerin;

Facebook: facebook.com/BD.Bilecik

 -facebook.com/bisikletlilerderneği

Etkinlik bağlantısı:www.facebook.com/events/800292273377782

Twitter:twitter.com/bisikletlis

Web:Bisikletliler.org

-Ayvacicegituru.com 

E Mail:bilecikbisikletliyiz@hotmail.com sosyal medya adreslerinden ulaşabileceklerini ifade etti.

 

Son olarak Yavuz, Şekerci Şirketler grubuna, Proless fabrikasına, Fevzioğlu’nun fabrikasına, Bilecik Medikal’e Usta Büfe’ye, Marka Reklam’a ve resmi kurumlara destekleri için teşekkür etti.

 

Festivalin Programı ise şöyle:

 

1.GÜN PROGRAMI

ADI: DOĞA İÇİN PEDALLA

TARİH: 01 MAYIS 2015 CUMA  YER: CUMHURİYET MEYDANI

TOPLANMA SAATİ: 16:00              HAREKET  SAATİ: 16:30

 

ROTA:  (GİDİŞ) Cumhuriyet meydanı-Tepebaşı-Atatürk bulvarı-Karayolları kavşağı- Belediye bahçesi-Atatürk bulvarı-Tevfikbey caddesi-Tepebaşı-İl özel idare kavşağı-2. Jandarma Tugay komutanlığı 2. Nizamiyesi(mola)-Eski Bursa caddesi-Kapalı yüzme havuzu(mola)-Yenikent sitesi-Özgün sitesi-Pelitözü köyü(mola)-Pelitözü gölpark. 15 Km

(DÖNÜŞ) Pelitözü gölpark-Pelitözü Köyü-Özgün sitesi-Yenikent sitesi-Eski Bursa caddesi-İl özel idare kavşağı-Tepebaşı-Atatürk bulvarı-Ertuğrulgazi caddesi-Yediler caddesi No:26 konaklama yeri.Not:Tepebaşı mevkisi şehrimizden katılanların tur bitim noktasıdır.İl dışından gelecek olanlar Yediler caddesi No:26’ya kadar devam edecektir. 15 Km

 

2. GÜN PROGRAMI

ADI: ERTUĞRULGAZİ’DEN ŞEYH EDEBALİ’YE PEDALLIYORUZ

TARİH: 02 MAYIS 2015 CUMARTESİ                        

YER: 1. ETAP BİLECİK YEDİLER CADDESİ/2. ETAP SÖĞÜT İLÇE MERKEZİ

TOPLANMA SAATİ: 1. ETAP 09:30/2. ETAP 13:30

HAREKET SAATİ: 1. ETAP 10:00/2. ETAP 14:00

 

ROTA: 1. ETAP Yediler caddesi-İstasyon mahallesi yolu-Aşağıköy-Yeniköy- Bilecik/Söğüt yolu ve Söğüt ilçesi şehir merkezi.  35 Km

2. ETAP Söğüt ilçesi şehir merkezi-Söğüt/Bilecik yolu-Yeniköy-Aşağıköy-İstasyon mahallesi-Atatürk bulvarı-Bilecik Belediyesi bahçesi tarihi saat kulesi önü-Şeyh Edebali türbe meydanı. 35 Km

 

CANER ALKAN

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam