• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’İN ÜRETEN KADINLARI KARTEPE’DE

BİLECİK’İN ÜRETEN KADINLARI KARTEPE’DE

Kayı Boyu Çiftçi ve Girişimci Kadınlar Derneği ile S.S. GÖLFLANÖZ Kadın Girişimi Kooperatifi kadın çiftçileri Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ ın destekleriyle Kocaeli Kartepe Belediyesi’nin misafiri oldular.

Düzenlenen teknik geziye Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Nur İşler, Ziraat Mühendisi Aylin Işık, Sosyolog Gülşah Aytekin, BEBKA Uzmanı Banuçiçek Güngördü ile kadın çiftçiler katıldı.

”Bir Başka Yaşam Mümkün”

Ketenciler Kalkınma ve Dayanışma Derneği’ne yapılan ziyarette Ketenciler Köyü’nün eski muhtarı, ömrünün çoğunu eğitime adamış bir eğitimci kimliği de olan İrfan Temel’in önderliğinde kurulan dernekle alakalı karşılıklı bilgi ve deneyimlerini aktardı. Ekolojik Yaşam Köyü Ketenciler’ de yürütülen ”Bir Başka Yaşam Mümkün” adlı proje ile gerçekleştirilen çalışmaları yerinde gördüler.

Maşukiyenin doğal güzelliklerini yerinde görme fırsatı bulan kadın çiftçiler ardından Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’i makamında ziyaret ederek misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ettiler ve karşılıklı sohbette bulundular.

 

Geziyle ilgili İl Müdürü Yıldız şunları söyledi;

“İlkini geçtiğimiz sene Bursa Saitabat’a yaptığımız teknik gezinin bu sene ikincisini yapmış bulunmaktayız. Böyle istekli, canla başla mücadele eden kadınlarımıza destek vermek bizim görevimiz, kurumumuzla ilgili her konuda yanınızdayız. Bu teknik gezi ile kadınlarımıza örnek teşkil edecek, kadın çiftçilerimiz dernekle ilgili çalışmalara yönelik detaylı bilgi sahibi olacaklardır” dedi.

Kartepe Belediyesi yetkililerinin ağırladığı kadın çiftçileri, Teknik geziden oldukça memnun olduklarını belirtir iken, başta Vali Tahir Büyükakın ve İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız ‘a ve bu gezide emeği geçen herkese teşekkür ettikleri belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam