BİLECİK’İN YENİ MÜFTÜSÜ BELLİ OLDU

BİLECİK’İN YENİ MÜFTÜSÜ BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Müftü atamalarının ardından, İstanbul Tuzla İlçe Müftülüğü görevini yapan Ali Erhun, Bilecik’in yeni müftüsü oldu.

Eski Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş’un yaşından dolayı emekliye ayrılması nedeniyle bir süredir Bilecik İl Müftülüğünü vekaleten Bozüyük İl Müftüsü Mustafa Topal yapmaktaydı. Gerçekleştirilen 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Bilecik Müftülüğüne Ali Erhun atandı.

“Güzel memleketim Bilecik’e il müftüsü olarak atandım.”

Ali Erhun, atamanın ardından sosyal medya üzerinden yaptığı kısa açıklamada, memleketi Bilecik’e atandığı için mutlu olduğunu ifade ederek; “Sayın Diyanet İşleri Başkanımızın teklifleri ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle; Kuruluşun beşiği Güzel memleketim Bilecik’e il müftüsü olarak atandım. Bu güzel haberi Beraet gecesi gibi özel bir gecede almak benim için ayrı bir mutluluk oldu. Rabbimden temennim bulunduğumuz tüm görevleri hayırlı hizmetlere vesile kılmasıdır. Tüm dostlarımdan hayır dualarını eksik etmemelerini dilerim. Diriliş ruhunu harlamak ve çınarı köklerinden tekrar canlandırmak için var gücümüzle çalışmak boynumuzun borcudur. Selamlarımla” dedi

İstanbul Tuzla İlçe Müftüsü iken yayınlanan kararnameyle Bilecik İl Müftülüğüne atanan Ali Erhun Hoca’yı yakından tanıyalım:

 

Ali Erhun Kimdir?

1967 yılında Bilecik ili merkez Cumalı Köyünde doğdu. Kuran öğrenimine küçük yaşta yıllarca imamlık yapmış olan dedesinin yanında başladı. İlkokulu köyünde, orta ve lise öğrenimini ise Bursa İmam Hatip Lisesinde tamamladı.

İmam Hatip olarak Siirt- Eruh ilçesi Akmeşe Köyünde ilk görevine başladı. Müteakiben Trabzon ili Tonya ilçesi İskenderli Kasabasında Kuran Kursu Öğreticiliğine tayin oldu. Buradaki 3 yıllık görevinin ardından Bursa M.Kemalpaşa ilçesi Koşuboğazı Köyü Kuran Kursuna tayin oldu. Aynı yıl Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Görevinden istifa ederek fakülteye başladı. 2 yıl sonra Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam