Bilecikli Arnold Avrupa’da 4’üncü Oldu

Bilecikli Arnold Avrupa’da 4’üncü Oldu

 

Vücut Geliştirme Bilecik Temsilcisi de olan Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, katıldığı Türkiye Şampiyonasından sonra Avrupa Şampiyonasına hazırlanmak için 1,5 ay süresi kaldığını söyledi. 
     Türkiye'de 65 kilogram sıkletinin şampiyonu olduğunu ancak Avrupa'da bir üst sıklet olan 70 kilogramda yarışmak zorunda kaldığını dile getiren Yıldız, şöyle devam etti: 
     "Avrupa Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Şampiyonasında 65 kilogram sıkleti yoktu. Aslında benim için dezavantajlı bir durum oldu ve 5 kilogram daha yukarıda yarıştığım için çok daha riskli bir durumda kaldım. Netice itibarıyla en iyi şekilde hazırlandık, süreci tamamladık. Avrupa Şampiyonası'nda 65 kilogramdan 70 kilogram kategorisine çıkarak yarışmama rağmen Avrupa'da 4'üncü oldum, çok mutluyum. Gerçekten çok güzel bir derece. Aslında ilk 3'te yerimiz, hakkımız vardı ama yer Moldova ve maalesef hiç Türk hakem yoktu. O yüzden dereceleri daha çok Ruslara verdiler. Mesela benim kategorimde birinci Rusya, ikinci Azerbaycan, üçüncü Finlandiya ve dördüncü de ben oldum. Her yerde olan şeyler bunlar." 
     
     -Sponsor desteği bekliyor- 
     
     Milli sporcu olarak Avrupa'daki ilk tecrübesinde bir üst kategoride olmasına rağmen ülkeyi başarılı bir şekilde temsil ettiğini vurgulayan Yıldız, gelecek yıl şampiyonalarda Türkiye'yi ve Bilecik'i en iyi şekilde temsil edebilmek için sponsor desteğine ihtiyaç duyduğunu anlattı. 
     Yıldız, Türk Milli Takımının, Moldova'da Avrupa ikincisi olduğu bilgisini veren Yıldız, şöyle konuştu: 
     "Milli Takım olarak 3 Avrupa şampiyonu, bir Avrupa 3'üncüsü, bir de Avrupa 4'üncüsü çıkardık. Bu yıl biraz dinleneceğiz. 6 aydır çok yoğun bir diyetimiz ve çalışmamız vardı. Ciddi bir sponsor bulabilirsem 2014 yılında çok daha başarılı olacağıma inanıyorum." 
     Şampiyonadaki ödül töreninde, Türk bayrağı açılması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının kendileri için büyük bir gurur tablosu olduğunu dile getiren Yıldız, vücut geliştirme branşının, spor dalları arasında arasında en az bütçeyle en fazla derece ve madalya getiren bir branş olduğunu sözlerine ekledi. AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam