Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
BİLECİKLİ ÇİFTÇİLERİ DOMATEXPO’DA
Sosyal Medyada Paylaş
29 Kasım 2013
admin

BİLECİKLİ ÇİFTÇİLERİ DOMATEXPO’DA

Geçtiğimiz ay Bursa Tarım Fuarına giden çiftçiler, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önderliğinde bu sefer 21 – 23 Kasım 2013 tarihleri arasında Antalya Kumluca Hali ev sahipliğinde gerçekleştirilen Domatexpo 2013 Fuarı  Antalya Domates Üretim Girdileri, Paketleme, Lojistik ve Pazarlama Fuarına  katıldı. Fuara Merkez ve İlçe Köylerden 14 önder çiftçi katıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel Selbi, Ziraat Mühendisi Erdal İbrik ve Ziraat Mühendisi Erkan Şahin’in katıldığı fuar gezisinde Fuar stantlarını ziyaret eden çiftçiler domatesle ilgili  yetiştiricilik ve iş platformu konumundaki fuar hakkında bilgi aldılar. Fuar gezilerinin devam edeceğini ifade Veysel Selbi "Çiftçimiz yeni teknolojileri ve yetiştiricilik tekniklerini görsün, bilsin diye bu organizasyonları yapıyoruz. Bundan sonrada bu etkinlikler sürecek." dedi.

Tarımdaki gelişmeyi, bitkisel üretim sektörünün lokomotifi konumundaki domates yetiştiriciliği hakkında her türlü bilgi ve teknolojinin paylaşılabileceği, domates üzerinde çalışan herkesin karşılıklı olarak işbirliği imkânları üretebileceği bir marka haline gelen Domatexpo 2013 Fuarı çiftçiler açısından önemli bir fırsat niteliği taşıyor. Çiftçiler fuar gezisinin ardından domates serası ve  meyve-sebze paketleme tesisi ziyaretleri ile gezilerini tamamladılar. (İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü)

 

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım