BİLECİKLİ GENÇ ÖĞRETMENİN İLK KİTABI YAYINLANDI

BİLECİKLİ GENÇ ÖĞRETMENİN İLK KİTABI YAYINLANDI

Bilecikli genç tarih öğretmeni Aykut Akgül geçtiğimiz günlerde ilk kitabı olan Beş Savaş Bir Şehir Eskişehir isimli araştırma kitabı yayınlandı.
Kitabıyla yazarlığa adım atan Akgül’le bir araya gelerek kitabı hakkında konuştuk. 2014 yılında üniversitede tez olarak ele aldığı konuyu genişleterek kitap haline getiren Akgül Kurtuluş Savaşı’nın stratejik noktası Eskişehir’i anlatırken günümüz Bilecik sınırlarına da epeyce bahsettiğini ve önemini vurguladığını belirtti.
Aslen Gölpazarlı olduğunu belirten Akgül, Gölpazarı temalı tarihi bir roman üzerinde de çalıştığını söyledi. Çalışmalarıyla şimdiden merak uyandıran genç yazar enerjisini doğup, büyüdüğü yere adadığı için insanların takdirini topladı.

Kitabın 1. İnönü Savaşının 97. Yıl dönümünün hemen öncesinde yayınlanmasının güzel bir tesadüf olduğunu ifade eden Akgül; “Milli mücadele yıllarına dair çalışmaları araştırarak ileriki nesillere kalıcı bir eser bırakmak istedim. Dönem şartlarında savaşların geçtiği yerler Bilecik sınırları içinde de bulunmaktadır. Tüm Eskişehirlilerin ve Bilecikli hemşerilerimin dikkatle okuması gerek bir eser olduğunu düşünüyorum. Sadece Eskişehir ve Bilecik’i konu alan eser sayısının kısıtlılığını fark ederek bu alanda çalışma yaparak bölgemize hitap etmek istedim.’’ dedi.
Aykut Akgül imzası taşıyan Beş Savaş Bir Şehir Eskişehir tarih kitabının girişinde ise Atatürk’ün Eskişehirliler için söylediği; “Eskişehir’i ve Eskişehirlileri çok iyi tanırım. Millî Mücadele yıllarında büyük vatanseverlik ve üstün bir cesaretle mücadelemizin daima yanında olmuş, bu mücadeleye çok geniş yardımlarda bulunmuşlardır. Gördüğüme göre halk aydın ve faaldir. Toprak verimlidir. Az zamanda zayiatı telafi ve fedakârlıklarıyla iftihar edecektir.” meşhur sözü yer aldığı dikkatlerden kaçmadı.
Dileyenler Genç Yazara destek olmak için kitabı insancilkitap.com adresinden sipariş verebilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam