• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİKLİ İŞÇİLER KADROYA GEÇMEYE BAŞLADI

BİLECİKLİ İŞÇİLER KADROYA GEÇMEYE BAŞLADI

Taşeron işçilerin kadro başvuruları 1 Ocak tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’nin ardından 2 Ocak tarihi itibari ile başladı. Tüm yurtta olduğu gibi Bilecik Belediyesi’nde de 2 Ocak’ta başlayan başvurular tüm hızıyla devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı; “Uzun zamandır gündemde olan ve işçi kardeşlerimizin beklediği bir çalışma olan taşeron işçilerimize devlet güvencesi olacak kadro çalışması neticelendi. Ben öncelikle gerçekten çalışma barışı açısından bu düzenlemenin gerçekleştirilmesinde emeği olan Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ile hükümetimizin ilgili organlarındaki büyüklerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. 696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile şehrimizin ve ülkemizin imarı ve ihyası noktasında gayret gösteren işçi kardeşlerimiz yine aynı gönüllülük esasında çalışacaklar. Bununla birlikte arkadaşlarımızın statü ve diğer şartları belediyemiz ve devletimizin güvencesi altına alınmıştır. Biz bunun şehirlerimize, kurumlarımıza ve ülkemize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bugün de Bilecik Belediyesi olarak çok değerli İŞKUR Müdürümüz ve Çalışma Sosyal Güvenlik İl Müdürümüz ile birlikte müracaatlarını aldık ve mutluluklarına ortak olduk. İnşallah ilgili birimlerimiz gerekli prosedürleri kısa zamanda tamamlayarak, bu kardeşlerimize yönelik düzenlemeyi tamamlamış olacaklar. Onlarla birlikte güzel çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamda bizlerin ve çalışma arkadaşlarımızın sorumluluğunun daha da arttığının farkındayız. Çünkü devletimiz ve hükümet büyüklerimiz, bizlere bu anlamda önem verdiler ve böyle bir düzenlemeyi gerçekleştirdiler. Bizler de şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da şehrimiz ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Durmak Yok Yola Devam. Hep Birlikte Daha İyiye Daha Güzelle.” İfadelerini kullandı.


Taşeron işçiler kendilerinden istenen evrakları Bilecik Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim etmesiyle kadro başvuruları alınmış oldu.  Bilecik Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Görevlisi Erkut Sever ise Bilecik Belediyesi olarak müracaatta bulunan işçilerin başvuru belgelerini aldıklarını ve kısa sürede gerekli işlemlerin bitirilerek, sonuçlanacağını kaydetti.
Kadrolu olmak isteyen taşeron işçilerin başvuruları 11 Ocak’ta sona erecek. Yapılan başvurular 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 günlük bir süre zarfında incelenirken taşeron işçileri 3 aylık süre zarfında sürekli işçi statüsüne geçiş yapacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam