Bilecikli Öğrencinin Uluslararası Matematik Başarısı

Bilecikli Öğrencinin Uluslararası Matematik Başarısı

Uluslararası Birlik Formülü Olimpiyatı Matematik yarışması sınavında Bilecik’ten Edebali Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ahmet Koçer final sınavına girmeye hak kazandı.

12 Kasım tarihinde Rusya’da bulunan Büyük St.Petersbug Politeknik Üniversitesi tarafından düzenlenen ve dünya genelinde 6 bin 869 öğrencinin katıldığı Matematik Olimpiyatı “Birlik Formülü” sınavında Türkiye genelinde yedi öğrenci final sınavına katılmaya hak kazandı. Final sınavına katılmaya hak kazanan yedi öğrenciden biri Bilecik Edebali  Ortaokulu öğrencisi oldu.  Ahmet Koçer 7. Sınıflar kategorisinde aldığı puan ile final sınavına katılmaya hak kazanan 7 öğrenciden biri oldu. Edebali Ortaokulu Ahmet Koçer  heyecanla Şubat ayı sonunda yapılacak final turunu bekliyor.

Final sınavı şubat ayında İstanbul’da yüz yüze olarak yapılacak. Konu ile ilgili konuşan öğrencinin eğitim danışmanı ve matematik olimpiyat öğretmeni Ramazan Yalçın “Olimpiyatların uzun soluklu bir yarışma olduğunu ve düzenli çalışıldığı zaman başarının geleceğini belirtti. Ramazan Yalçın bu uzun soluklu çalışmada bizlere desteklerini esirgemeyen Ahmet Koçer’in anne ve babasına da teşekkür ediyorum. Bu başarılarından dolayı öğrencimin ailesini, okuldaki öğretmenlerini ve tabi ki bu hazırlık sürecinde en büyük çalışmayı gösteren Ahmet’i tebrik ediyorum. İnşallah, uluslararası platformdaki başarı sıralamasında Bilecik’i temsil edecek olan öğrencime final sınavında başarılar diliyorum.Unutulmasın ki hiçbir başarı tesadüf değildir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam