• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİKLİ OYUNCU KAMİL TEKELİOĞLU; “BİLECİK’İ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAK BİR PROJE YAPABİLECEK KAPASİTEDEYİM”

BİLECİKLİ OYUNCU KAMİL TEKELİOĞLU; “BİLECİK’İ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAK BİR PROJE YAPABİLECEK KAPASİTEDEYİM”

Sinema sektöründe son zamanlarda dikkat çeken bir isim var; Kamil Tekelioğlu. Pek çok insan gibi Bilecikliler de Kamil Tekelioğlu’nun Bilecikli hatta Pazaryerili olduğunu bilmez.
Adından söz ettirmeye başlayan Bilecikli oyuncu çabalarıyla ve oyunculuk kabiliyetiyle biz Bileciklilerin göğsünü kabartırken sektörde de takdir edilmeye devam ediliyor.
Bilecik’ten çıkan ender oyunculardan biri olan Tekelioğlu’yla bir araya gelerek sizler için kısa bir sohbet gerçekleştirdik;

– Kamil Tekelioğlu kimdir? Ekranlarda izlediğimiz Kamil ve gerçek hayattaki Kamil nasıl?
-Kamil Tekelioglu uzun yıllar ticaretle uğraşmış, son dönemlerde kendisine yapılan teklifi hiç aklında yokken değerlendirerek dizi ve sinema sektörüne girmiş ve hiç iddialı olmamasına rağmen hatırı sayılır projelerde önemli roller üstlenmiştir. İzlediğiniz Kamil Tekelioglu kendisine verilen her türlü karaktere hayat veren, gerçek hayatta ise çok daha farklı, ılımlı ve komediye yatkın bir karakterdir.
– Oyuncuğa ilk adımı nasıl attınız?
– Arkadaşımın film çekimleri için onunla birlikte sete gitmiştim, yönetmenin dikkatini çekmişim. “Arkadaş kim?” diye sormuş. Onlar da misafir olduğunu söylemişler. “Oynarsa gelsin” demiş ben de hemen “evet” dedim. İlk film sahnem de çatışma sahnesiydi. Sonra yine tekrar çağırdılar. Ondan sonra yönetmen “sende gelecek görüyorum” dedi. Ondan sonra telefonlar durmadı. Ajanslar aramaya başladı. Bu şeklide başladı, geleceğimi iyi yönlendireceğine inanıyorum.

– Emek verdiğiniz sektör zorluklarla dolu bir sektör. Bu yolda ne gibi zorluklarla karşılaştınız?
– Bu yolda ilerlemek gerçekten dışarıdan gözüktüğü gibi kolay olmayıp kamera önü ve kamera arkası ekibin uyumlu ve çok yoğun çalışmasıyla büyük emekler verilerek yaz ve kış demeden her şarta dayanılarak ortaya çıkarılan ve yapılan iş bitip meydana getirilen işin karşılığında da olumlu tepkiler alındığında huzurun veren bir iş. Hatta bu işin istirahatı da bu tepkileri duyunca oluyor.
Bu kelimeler bile bu işin zorluğunu kanaatimce anlatmaya yetmiyor. Bizzat yaşayan, içinde olan insan anlayabilir.
– Oynayıp da etkisinde kaldığınız bir rol var mı?
-Henüz “etkisinde kaldığım” diyebileceğim bir rol olmadı. Elbette çok güzel, estanteli karakterler canlandırdım ama bu mertebeye çıkacak rolü şimdilik geleceğe bırakıyorum, elbet olacaktır.


– İnsanlar belki de ilk defa isimizi duyuyor ama biliyoruz ki sektöre yeni giriş yapmış bir isim değilsiniz. Yıllardır emek verdiğiniz, yer aldığınız onlarca proje var. Hangi projelerde rol aldınız?-Birçok projede rol aldım kısaca korku, komedi, mafya ve dönem filmlerinde yeri geldi avukat, doktor, muhasebeci oldum bir taraftan cinayet filmlerinde katıl rolünü canlandırırken yeri geldi farklı bir dizide komiser rolünü üstlendim. Bu zamana kadar 3 sinema filmi, 28 dizi de yaklaşık 20 farklı karakteri canlandırdım.
Yer aldığım projeler arasında; Kurtlar Vadisi, Deccal, Bedel, Kara Ekmek, Sungurlar, Filinta, Aşk ve Günah, Gerçek Cinayet Hikayeleri, Bedel, Asayiş Berkemal gibi daha sayamadığım bir çok proje var.
– Başınızdan gecen, unutamadığınız bir anınız mı?
– Unutmadığım anım tabi ki çok fazla. Bir gün yürüyerek kısa bir mesafeye gitmem gerekiyordu. Yolda çok sıkışmıştım. Tuvaletini kullanabileceğim bir yer ararken bir kahveye daldım. Daha selam vermeden kahveci dahil ortamda ki herkes beni tanıdı ve soru yağmuruna tuttu. Sorulan sorulara cevap verirken ne için orada olduğumu unutup, kalktım ve yoluma devam ettim. Sıkıştığım yolda tekrar aklıma gelince fark ettim.

 – Hayatımın fırsatı dediğiniz an oldu mu?
Oyunculuğa başlamam zaten hayatımın fırsatıydı benim için. Onun dışında büyük bir an olmadı. Fakat bazen geri çevirdiğim rollerde hayatımın fırsatı olabileceğini sonradan anladıklarım da olmadı değil. Bu sektörde bu tür şeyleri bir anlık kararla kaçırmak normal aslında.  Ummadığınız bir yer de ummadığınız bir fırsat sizi bekliyor olabilir.
–  Yakın zamanda yeni bir proje var mı?
-Yakın zamanda Türkiye’de hatta dünya çapında çok ses getireceğine inandığım büyük bir projenin içinde yer alacağım fakat detayları açıklamak için henüz erken.  Önümüzdeki dönemlerde projenin hatları belli oldukça duyulacağına eminim.
– Bu yolda ilerlerken kendinize koyduğunuz bir hedef, hayal var mı?
-Bu sektörde herhangi bir hayalim yok. Şu an her şey olması gerektiği gibi ilerliyor ne çok hızlı nede çok yavaş.

– Bilecik’le ilgili bir proje yapmayı hiç düşündünüz mü?
-Bilecik’te çekilmiş bir sinema filmimiz var. Henüz vizyona girmedi. O yüzde ayrıntı vermeyeyim şu an. Bir Bilecikli olarak bu topraklarda ilerleyen zamanlarda daha iyi projelerin olmasını gönülden isterim ve seve seve de yer alırım
Sizce Osmanlını doğduğu ama gereken ilgiyi görmeyen bu topraklarda ne tür bir proje yapılabilir?
-Bu topraklarda tabi ki geçmişine, tarihine uygun bir proje yapılabilir. Bilecik’le ilgili senaryolara konu olabilecek çok malzeme olduğunu düşünüyorum. Gerekli araştırmayla alt yapı sağlanabilir.
Bilecik, bence hak ettiği yerde değil. Mülki idare amirlerinin desteğiyle  bu sektördeki tüm gücümü ve çevremi kullanarak Bilecik’i hak ettiği yere taşıyacak bir proje yapabilecek kapasitedeyim. Tarafımı henüz böyle bir talep gelmedi. Gerekirse eğer ben elimi taşın altına koymaya hazırım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. bilecik için güzel olur 1299 filmi çekilsee belediye destek verse üniversitee destek verse tüm dünya ögrnir bilecik ii

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam