“Bilecikliler Çok Şanslı”

“Bilecikliler Çok Şanslı”

Ramazan ayı münasebetiyle Esestaş İnşaat Firması yetkilileri basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Gerçekleşen iftar yemeği sonrasında konuşan şirket müdürü Hakkı Karakelle, projeyi keyifle yapıp bitireceklerini ifade etti.

 

“Bilecikliler çok şanslı”

 

Karakelle yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Proje, Bilecik’te ilk sadece Bilecik’te ilk değil, Eskişehirli bir firma olarak söylüyorum aslında belki de Eskişehir’de de ilk bir projedir. Yani böyle bir konsepti Eskişehir’de yapamadık. Şu ana kadar da yapılmış yok. Yani bu anlamda da Bilecikliler çok şanslı. Bilecikliler de inşallah buna değer diyoruz biz. Biz, projeyi iyi bir şekilde yapacağız. Yapımcısı biziz, tabi ki burada yaşayan Bilecikliler olacak, onların sahipleneceği bir proje olacak. Biz. Keyifle, zevkle bu işi yapıp bitireceğiz. Emek vereceğiz, çaba göstereceğiz, stresli günlerimiz olacak. Ama sonuç olarak güzel şeyler çıkarmak adına hep niyetimiz iyi. İyi niyetle başladık. Sonucun da iyi biteceğine inanıyoruz.

Size de ayrıca çok teşekkür ediyoruz. Bizi her seferinde yalnız bırakmıyorsunuz. Basın olarak her seferinde geliyorsunuz, ilgileniyorsunuz. Bizi, en iyi siz duyuruyorsunuz Bileciklilere. Böyle güzel anlamlı bir gece oldu. Hem Ramazan gecesi hem de böyle bir Cuma akşamında yemekle buluşmuş olduk. Böyle bir de anlam da yüklenmiş oldu. İnşallah herkes için de hayırlı olur.

Örnek daireyi yaklaşık 3 ay sonra yapacağız. 2 + mutfak hatta 3 olacak belki. 2+1 ve 3+1 olarak. Örnek dairelerin içi komple bitmiş olacak. Yani biz, nasıl teslim edeceksek o şekilde olacak. İçerisine de görsel olarak belki eşya koyabiliriz.

 

‘Projeyi 2 yılda bitirmeyi planlıyoruz’

 

Toplamda inşaatın aşama olarak % 5 -6’sını bitirdik. 6 Mart’ta cemre düşüşüyle beraber şuanda 4 ayını harcadık. 2 yılda projeyi bitirmeyi planlıyoruz. Sözleşmelerimizi 30 ay üzerinden yapıyoruz, peyzaj ve gecikmeler de içine dahil olmak kaydıyla. Şu anda 67 kişi çalışıyor. Bu rakam zaman zaman 200’e ulaşacak. Yani ince işler ve diğer işler çıktığında çalışan sayısı 200’e ulaşacak. Mobilizasyonumuzu bitirdik, işçi koğuşlarımız var, yatakhanelerimiz, mutfağımız var, idari binamız var yan tarafta inşaat sahamızda. İş güvenliği uzmanımız ve bir doktorumuz var bünyemizde çalışan.

 

‘Bileciklilerde ilgi var fakat cesaret edemiyorlar’

 

Şu anda satışlar iyi yani kötü değil ama nedense biz, Bilecik’ten çok, şehir dışından daha çok talep görüyoruz. Bilecikliler de bir ilgi var ancak sanırım cesaret edemiyorlar. O da zamanla oluşacaktır. Bizi de tabi yeni tanıyorlar. Yatırım amaçlı dışarıdan daha çok satış yapıyoruz. Şu an projeden memnun olup olmadığımızı sorgulamanın doğru olmadığını düşünüyorum. Henüz proje tamamlanmadığı için net bir şey söyleyemiyorum. Eskişehir’de böyle bir projeyi arazi üzerine konduracak bir arazi yok. İmar durumu da müsaade etmedi. Dolayısıyla, Kütahya düşünüyorduk. Üniversitesiyle falan büyüyen, gelişen bir ildi. İşte Kütahya’da yer ararken burası çıktı. Geldik, konuştuk, bir pazarlıkta bitirdik yani yeri satın aldık. Proje, Bilecik’e kısmet oldu işin açıkçası.

 

‘Bilecik bundan sonra çok hızlı gelişecek’

 

Bilecik’in de önü açık. Çok böyle nüfus olarak geri kalmış, atıl duruyor gibi görünüyor ama öyle bir il değil. Bilecik bundan sonra çok hızlı gelişecek bir il. Üniversitenin 4 yıllık bölümlerinin açılmasıyla beraber çok büyük bir ivme kazandıracak. Hızlı tren bir ivme kazandıracak. Dolayısıyla önü açık bir il. Yani 5 yıl sonra çok daha farklı bir Bilecik görürüsünüz. Bilecik’in en büyük şansı bu proje açısından söylüyorum tabi 60 binlerdeyken Bilecik’in böyle bir projeyi yakalamış olması. Yani bir 700 binde Eskişehir’in böyle bir projeyi yakaladığında onun geri dönüşümü çok daha zor. Ama 60 binin 10 kat arttığını düşünün Eskişehir seviyelerine çıktığında bu projeler örnek projeler olabilir. Çok daha güzel bir şehirleşme burada yakalanabilir. Yani coğrafik yapısı çok zor bile olsa.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam