• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİKLİLERİN MERAK ETTİĞİ SORUYA VEKİL YAĞCI’DAN CEVAP

BİLECİKLİLERİN MERAK ETTİĞİ SORUYA VEKİL YAĞCI’DAN CEVAP

HASTANE 2019 SONUNDA TESLİM

Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin ve beraberindeki heyet 250 Yataklı Bilecik Devlet Hastanesi şantiyesini teftiş etti.

31 Mart seçimlerinden sonra Bilecik Belediyesinin el değiştirmesiyle gözler yeni hastene inşaatına cevirlmişti. Kamuoyunda, ‘Belediye değişti hastane bitmez’ algısı oluşturmaya çalışılmıştı. Ancak bu konuda Vekil Yağcı son noktayı koyarak; “69 bin 822 metre karelik bir alan üzerinde yükselen Bilecik Devlet Hastanesinde inşaatın geçici kabulünün Temmuz ayı sonrası gerçekleşmesi, kesin kabulden sonra 2019 yılı sonunda açılması planlanıyor.” Dedi.

İnşaat hakkında bilgi alan ve projenin planlarını inceleyen Selim Yağcı ” Hastanemizin hizmete girmesiyle Bilecik sağlık alanında yalnız kendisine yeten değil, bölgeye hizmet eden, iddialı bir merkez konumuna dönüşecek. Devlet Hastanesinin hizmete girmesiyle Bilecik’in gelecek vizyonun da sağlık önemli bir rol oynayacak.” dedi.

BİLECİK EKONOMİSİNE DEĞER KATACAK

Bilecik Milletvekili, İçişleri Komisyon Üyesi ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Selim Yağcı “Bilecik Devlet Hastanesi tam kapasite ile hizmete başladığında şehrin en büyük istihdam sağlayan kuruşlarından fazla istihdamı da beraberinde getirecek. Güvenlik personelinden temizlikçisine, hemşiresinden hasta kabul personeline varıncaya kadar yüzlerce çalışanıyla Bilecik ekonomisine değer katacak”

“Birileri konuşacak, biz iş yapamaya devam edeceğiz. 250 Yataklı Devlet Hastanemiz İnşallah Bilecik’imiz için hayırlı olur” diye konuştu.

BİLECİK SAĞLIKTA ÇAĞ ATLAYACAK

Mevcut Bilecik Devlet Hastanesi ile yapımı hızla devam eden 250 Yataklı Bilecik Devlet Hastanesini kıyaslayacak olursak sadece bina büyülüğü bugünkü binasının 3 katından daha büyük olacak. Hastane yatak kapasitesi 250’ye çıkarken, Helikopter pistine varana kadar sağlık alanında, şehrimizde pek çok ilk ile Bileciklilere hizmet verilmeye başlanacak.

Sadece 3. derece erişkin yoğun bakım ünitelerinin hizmete girecek olması bile yeni Bilecik Devlet Hastanemizin donanımındaki değişim ve gelişimi anlamak için yeterlidir. 3. derece erişkin yoğun bakım en ağır hasta gurubu olup, bu hastaların kabulü için hastanenin fiziki şartlarının uygunluğu kadar, bazı ileri teknoloji cihazların bulundurulması zorunludur. Yeni Bilecik Devlet hastanemiz sağladığı bu sağlık şartları ile Bilecik sağlık alanında yalnız kendisine yeten değil, bölgeye hizmet eden, iddialı bir merkez konumuna dönüşecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam