• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİKSPOR’DA HEPSİ HEM FİKİR OLDULAR

BİLECİKSPOR’DA HEPSİ HEM FİKİR OLDULAR

AK PARTİ, MHP, CHP Tesisi Verdiler

 İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı 13. birleşiminde mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Gazipaşa Mahallesi Atatürk Bulvarında bulunan taşınmazın Bilecikspor’a satılması ya da kiralanması talebi görüşüldü.

 İl Genel Meclis üyeleri daha önce Bilecikspor’un kullandığı yerin tekrar Bilecikspor’a satılması ya da kiralanması talebi için olumlu görüş bildirirken bu durumun Bilecikspor için bir can suyu olacağı ifade ettiler.

Bilecikspor yönetimi, daha önceden de bir dönem kullandıkları, İl Özel İdaresi’ne ait Gazipaşa Mahallesinde bulunan ve boş durumda bulunan taşınmazın kendilerine tahsis edilmesini, tahsis mümkün değilse kiralanmasını talep etti. Bilecikspor’un talebi İl Genel Meclisi üyelerine sunuldu.

Nalbant: “Cüzi bir bedelle Bilecikspor’a kiralayabiliriz”

Meclis üyelerine bilgi veren İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, Bilecikspor’un daha önce de kullandığı  tesise yeniden talip olduğunu kaydederek, binanın eski ve onarımının zor olduğunu vurguladı. Bilecikspor’un daha önce tadilatıyla baş edemediği için tesisi boşalttığını söyleyen Nalbant; “Zemin kattaki 5 dükkan satıldı. Üstteki 1. Kat 160 m2 bizim 2 ve 3. Katlar da hazineye ait olan bir bina. Su tesisatından kaynaklanan bir sorun var, bina da döküntü halinde ama Bilecikspor da ısrarla eski yerlerine girmek istiyorlar. Tadilatını, bakım onarımını yapacaklarını söylüyorlar, yaparlarsa sahip çıkarlarsa buyursunlar çıksınlar. Tabi bu meclisin takdirinde. Kendilerine tahsis edilmesini istiyorlar ancak biz tahsisleri kamu kurumlarına ya da kamu yararına çalışan dernekler statüsü olan derneklere verebiliyoruz. Bilecikspor’un “Kamu yararına çalışan dernek” statüsü olmadığı için cüzi bir bedelle Bilecikspor’a kiralayabiliriz. İncelettim en son 2004 yılında kiraya vermişiz ve 2005 yılında çıkmışlar. Aylık 30 liraya kiralamışız, yılda 300 lira gibi bir rakam. Eğer bakımını da kendileri yapacaklarsa kiralanabilir diye düşünüyorum.” dedi.

Turan: “Birlikte olacakları bir yere ihtiyaçları var, verilmesinde bir sıkıntı yok”

Nalbant’tan sonra söz alan CHP Bilecik İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Turan Bilecikspor’un maddi sıkıntı içerisinde olduğunu belirterek bedelsiz verilmesini, bedelsiz verilmiyorsa en düşük bedelle kiraya verilmesinin uygun olacağını ifade etti. Turan; “Bu spor kulübümüzün çalışacağı, birlikte olacakları bir yere ihtiyaçları var, verilmesinde bir sıkıntı yok” diye konuştu.

Yıldırım: “Bir canlılık gelmiş takıma, biz de bir can suyu verebiliriz”

İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım ise “Bilecikspor’un hali ortada. İsmail Cinoğlu başkanlık görevini üstlenmesiyle Bilecikspor’a bir hareket geldi. Gençlerimiz spor faaliyetlerine katılsın. Biz de geçtiğimiz hafta maçlarına gittik gayet güzel bir canlılık gelmiş takıma. Biz de bir can suyu verebiliriz diye düşündük. Eğer meclisimiz takdir ederse encümene havale ederek kiralanmasını sağlamak istiyoruz. Uygun olacağını düşündük. Bilecik Belediyesi ve esnafımız da Bilecikspor’a destek oluyor. Tadilatı noktasında katkı sağlanacağını düşünüyorum. İnşallah Bilecikspor’u daha iyi yerlerde göreceğiz.” diyerek konuya sıcak baktığını göstermiş oldu.   

Uyanık: “Maddi yönden gelir beklemiyoruz ama binanın belirli bir süreç içerisinde inşaat olarak sıkıntıları var”

Son olarak söz alan MHP Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi Zeki Uyanık  “Bilecikspor’un daha önceki konumunu biliyoruz. Hatta 2009-2014 yılları arasındaki İl Genel Meclisindeki komisyondaki arkadaşlarla orayı değerlendirdiğimizde maddi yönden zor durumdaydılar. Başkan bulamaz durumundaydılar. Burayı boşaltma noktasında bize sıkıntı yarattılar. Ama Bilecik’te şuan spor anlamında bir canlanma var. Her şeyden önce amatör spor kulüplerinin Bilecik genelindeki durumları da belli. Biz İl Özel İdaresi olarak amatör spor kulüplerine forma yardımı, giyim yardımı yapabiliyoruz. Ama maddi açıdan yardım noktasında yeni yasal düzenlemelerle beraber belediyelere yetki verildi. Belediyelerin de burada el atması gerekir. İl Genel Meclisi olarak bizim üzerimize düşen görev varsa tüm gruptaki arkadaşlarımızla beraber bu konuda çocuklarımızın geleceği spor noktasında, sokak köşelerinden kurtarılması noktasında güzel bir çalışma olur diye düşünüyorum. Maddi yönden gelir beklemiyoruz ama binanın belirli bir süreç içerisinde inşaat olarak sıkıntıları var.” dedi.

 

İl Genel meclisinde konunun görüşülmesinin ardından Bilecikspor’un kullandığı yerin tekrar Bilecikspor’a kiralanması talebi oy birliği ile kabul edildi. Kiralanma talebi encümende görüşülmesinin ardından karara bağlanacağı belirtildi.

ERHAN TOKA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam