BİLECİKSPOR’DAN GÖRKEMLİ 50. YIL KUTLAMASI

BİLECİKSPOR’DAN GÖRKEMLİ 50. YIL KUTLAMASI

 

Bilecikspor’un 50’inci yıl kutlama gecesi spor camiası ve vatandaşlardan yoğun ilgiyle gerçekleşti. Kulüp yönetimi misafirlerini ses sanatçısı Mithat Körler ve Gözde’nin seslendirdiği şarkılar ile doyasıya eğlendiler.

Spor camiasının yanı sıra, siyaset ve iş dünyasından da bir çok kişinin katılım olduğu Bilecikspor 50’inci yıl yemeği ve konserler katılımcılar memnun etti. Programda konuşan Bilecikspor Kulübü Başkanı Ahmet Subaşı, Başkanlığa geldiğinden itibaren en önem verdikleri noktanın altyapının güçlendirilmesi olduğunu belirtti.

“ASIL AMACIMIZ ALTYAPIMIZA ÖNEM VERMEKTİ”

“Ben göreve geldiğimden beri Belediye Başkanımız Sayın Nihat Can gerçekten bir dakika bile yalnız bırakmadı. Ne zaman bir şey istediysek her zaman yanımızda oldu. Bunun için başkanımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Aynı zamanda kendisi burada değil ama Yönetim Kurulu tarafımızdan kendisini onursal başkan ilan ettiğimiz Turgut Özen abimize de sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Kendiside aynı zamanda geçmiş senelerde de özellikle bu senede desteğini artırarak devam ediyor. Burada tabi sanayici ağabeylerimiz var, müdürlerimiz var. Esnaf ağabeylerimiz ve arkadaşlarımız var. Bilecikspor için ellerinden genli yapıyor ve yapmaya da devam ediyor. Bundan sonrada desteklerinizin de aynı şekilde devam etmesini temenni ediyoruz.

Sevgili Bileciksporlular; bizim göreve geldiğimizdeki asıl amaçlarımız altyapımıza önem vermekti. Bu yolda da çok düzgün bir şekilde ilerlediğimize inanıyoruz. Çünkü şu anda Bilecikspor’un altyapısında 3 adet U13,U14 ve U 17 olmak üzere Bilecikli gençlerden oluşan çocuklarımız oynuyor. Aynı zamanda 8 yaşında,10 yaşında futbol okulunda oyun oynayan çocuklarımız var. Bunlar için hepimiz elimizden geleni yapıyoruz.”

BAŞKAN CAN’DAN BİLECİKSPOR’A BAŞARILAR

Belediye Başkanı Nihat Can ise, Bilecikspor’a detek vermekten mutluk duyduğunu belirttiği konuşmasında;

“Belediye Başkanı Nihat Can, Ahmet bey geldiğinde Başkanım bir yemek organizasyonu yapmamız lazım destek verirseniz biz bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bende dedim ki; tabiki Bilecikspor hepimizin. Dolayısıyla ben seve seve destek vermekten mutluluğumu ifade ettim. Ben Bilecikspor’umuzun 50’inci yılında tüm Bileciksporlulara başarılar getirmesini temenni ediyorum.”ifadelerine yer verdi.

 

BİLECİKSPOR KALICI TESİSLERE KAVUŞACAK

Müdür Şenyayla: “Ben Bilecikspor’u daha iyi yerlerde görmek istiyorum”

Bien Seramik İş Geliştirme Müdürü Nevrettin Şenyayla ile Belediye Başkanı arasında yaşanan hoş sohbette ise Müdür Şenyayla Başkan Can’dan bir ricası olduğunu belirterek, Bilecikspor’un 50’inci yıl anısına kalıcı tesisiler edinmesi için Başkan Can’dan vaad vermesini istedi. Bunun üzerine Belediye Başkanı Nihat Can ise söz alarak kısa zaman içerisinde Bilecikspor’a tesis yapılacağının müjdesini verdi.

Müdür Şenyayla konuya ilişkin konuşmasında; “Ben bildiğiniz gibi yaklaşık 35 yıldır Bilecik evladıyım. İyi bir Bilecikliyim. Sizlerle beraber Bilecikli olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Geçmişe baktığımızda,50 yıllık bir beraberliğimiz olduğu söyleniyor. Ben Bilecikspor’u daha iyi yerlerde görmek istiyorum. İyi bir Bilecikli olarak 50’inci yıl anısına Sayın Belediye Başkanımdan bir ricam olacak. Bilecikspor’a kalıcı bir gelir için bir söz vermesini istiyorum. Ne demek istiyorum? Belediye Başkanımız olarak Bilecikspor’a ben şu tesisleri vaat ediyorum. Buradan gelecek olan geliri de “50’inci yıl anısına Bilecikspor’a sabit gelir sağlamak üzere vaat ediyorum.” demesini istiyorum.”dedi.

“BİLECİKSPOR’UN KENDİNE AİT BİR TESİSİ OLACAK”

Bunun üzerine söz alan Belediye Başkanı Nihat Can ise yakın zaman içerisinde Bilecikspor’un kalıcı tesisilere kevuşacağının sözünü vererek konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Nevrettin bey Bilecikspor’a kalıcı bir şeyden bahsetti. Şimdi ben buradan söylüyorum: Sayın Milletvekilimizin 2005 yılından beri söylediği bir şey vardı. Bilecikspor’a kalıcı tesislerin yapılması ve geleceğinin buna bağlı olduğunu söylemişti. Şimdi bende bu sözü yerine getirmek babında sayın başkana ben bunu ileteceğim. O yeri Bilecikspor’a bağışlayacağız. Dolayısıyla da, Bilecikspor’un kendine ait bir tesisi olacak.”

Konuşmaların ardından ses sanatçısı Gözde söylediği şarkılar ile Bileciksporlulara unutulmaz bir gece yaşatırken,ardından sahneye çıkan ses sanıtçısı Mithat Körler şarkıları ile katılımcıları çoşturdu.

Bilecikspor forma satışının da yapıldığı gece sanatçı Mithat Körler, Garanti Bankası Eskişehir Köprübaşı Şube Müdürü Hüsnü Bayrakçı’dan bir bankacı olarak bu konuda yardım istediğini belirterek Bilecikspor’un kalıcı bir gelir elde etmesi amacıyla Bileciksporlular tarafından her ayın 11’inde  ortak bir hesaba 11 lira gibi bir ücret yatılması için çalışma başlatılması gerektiğini belirtti ve ilk üyenin de kendisinin yazılmasını söyledi.

Program, Bilecikspor lehine atılan sloganlar ve günün anısına çekilen fotoğraf çekinmesi ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam