BİLECİKSPOR’UN SAĞLIK GÜVENCESİ GARANTİ ALTINDA

BİLECİKSPOR’UN SAĞLIK GÜVENCESİ GARANTİ ALTINDA

İstanbul’daki Hemşehrimiz Kulübe Sahip Çıktı

Geçtiğimiz günlerde Medistate Hastanelerinin ortağı olan Bilecikli Op. Dr. Mustafa Tekkeşin’in Bilecikspor’un tüm futbolcularının sağlık hizmetlerini ücretsiz üstleneceği belirtilmişti.

 

Bu gelişmelerin ardından konuyla ilgili Bilecikspor kulüp binasında basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına Bilecikspor Kulübü Derneği üyeleri ve futbolcular katıldı.

Cinoğlu: “Sayın Hocam Medistate Hastanelerinin başhekimi konumunda”

Op. Dr. Mustafa Tekkeşin ile geçtiğimiz hafta bir ameliyat sonrasında karşılaştıklarını belirten Bilecikspor Başkanı İsmail Cinoğlu  “Sayın Hocam Türkiye’ye mahal olmuş ortopedi dalında Medistate Hastanelerinin başhekimi konumunda. Bize kendisi teklif etti. “Hocam doktorunuz var mı?” dedi. Ben de yok dedim. “O zaman ben hastane grubum ve şahsım olarak bana olacak taleplerinizle her zaman hazırım” dedi.

Allah hiçbir şekilde bu noktalara getirmesin ama böyle noktalarda gerekeni yapacağına, sponsor şeklinde hizmet edeceğine inanıyoruz. Ben de onun adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı ve şunları aktardı: 

“Şahsım, kulübüm ve camiam adına hoş geldiniz diyorum”

Bugün burada toplanmamızın amacı her şehrin içinden çıkan bir değerler vardır. Bu değerler zamanı gelince şehirde de yerini bulur. Tabi bazı vesileler insanları bir noktada yollarını kesiştirir. Sayın Hocam Türkiye’ye mahal olmuş ortopedi dalında Medistate Hastanelerinin başhekimi konumunda. Şu anda Türkiye çapında ilimizi Bilecik’imizi temsil etme noktasında bizim değerlerimizden, içimizden çıkan Ertuğrulgazi Lisesi mezunu ağabeyimiz. Ona ben şahsım ve kulübüm ve camiam adına öncelikle hoş geldiniz diyorum.

“10 Ocak’taki maçla beraber Bölgesel lige de adım atacağız”

1969’da kurulan bir kulübüz, eskiye dayanan bir camiayız. Ama son süreçlerde yaşanan bazı sıkıntılar kulübün şöyle söyleyeyim bir Sakaryaspor bir Kocaelispor, Malatyaspor gibi birsürü kulüp aynı şekilde belli noktadan sonra inişe geçiyor. Tabi bu göreceli bir şey, fizik kuralları da böyle. Bazen yükseliyorsunuz bazen alçalıyorsunuz, bazı süreçleri de belki trilyonlarınız da olsa bu süreçleri kademe kademe devam ettirmek zorundayız. Biz de yeni yapılanma içerisinde büyük bir camia, büyük bir aile sloganıyla çıktık. Bunun içerisinde Bilecikspor’u yeniden ele aldık. Bilecikspor şu anda şampiyonluğun en büyük adayı. 10 Ocak’taki maçıyla beraber inşallah Bölgesel lige de adım atacak.

“Şehrimize gelen misafirlerimizi buluşturma noktamız olacak”

Voleybol kız, erkek takımımız devreye girdi. Üni11 Belekoma Tayfa adında 1000’e yakın üye kayıt ederek büyük bir camiada yerimizi alacağımıza umut ediyorum.  Bunun dışında Şubat ayının belki 2016 yılındaki en büyük yapılanmalarından biri de BilecikStore mağazamızı inşallah Belediye’ye müracaatlarımızı yaptık. Onu da açarsak lisanslı ürünlerimiz bazı altında kulübümüzün gelir kaynaklarını veya hediyelik eşyalarını da şehrimize gelen misafirlerimizi buluşturma noktamız olacak.

“Gerekeni yapacağına, sponsor şeklinde hizmet edeceğine inanıyoruz”

Ben Mustafa Hocam’a buraya teşrif ettiği için çok teşekkür ediyorum. Geçen hafta bir ameliyat sonrasında karşılaştığımızda bize kendisi teklif etti. Hocam doktorunuz var mı dedi. Ben de yok dedim. O zaman ben hastane grubum ve şahsım olarak bana olacak taleplerinizle Bilecikspor’a, Bilecik’teki spor yapan gençlerimize, camiamızdaki çocuklara Allah göstermesin, Allah hiçbir şekilde bu noktalara getirmesin ama böyle noktalarda gerekeni yapacağını bir sponsor şeklinde hizmet edeceğine inanıyoruz. Ben camiam adına kendisine çok teşekkür ediyorum.

 

Cinoğlu konuşmasını yaptıktan sonra kulübe üye olan Op. Dr. Tekkeşin’e hatıra olarak forma ve atkı hediye etti.

 

Tekkeşin ise “İsmail ile sohbet ederken Bilecikspor faaliyetlerini anlatınca çok hoşuma gitti. Biz Bilecik’in aile doktoruyuz. İstanbul’da Bilecik’i temsil eden bir aile doktoruyum. Bir sıkıntıya düştüğünde eş dost, tanıdık kim varsa danışabileceği, yön gösterebileceği bir hekimlik yapmamız gerekiyor. Sonra branşımızla ilgili acizane elimizden gelen bir şey varsa onlar da yapılabilir” diyerek şunları ifade etti:

“Bizden imparatorluk çıktı” dedim

  “Arkadaşlarla oturduk, sohbet ediyoruz. Rizeli, Konyalı, Malatyalı arkadaşlarım var. Hepsi anlatıyorlar. “Bizden Başbakan, Cumhurbaşkanı çıktı” diyorlar. Birisi diyor “bizden Bakan çıktı”. Ben de sessiz sessiz oturuyorum orada. Dediler sen Bilecikli pek sustun dediler. “Yok bizden öyle adam çıkmadı. Bizden imparatorluk çıktı” dedim. Bizim memleketimizin bir imparatorluğun doğuşu. Bizim anlatmaya ihtiyacımız yok, biz yaptıklarımızla ortadayız. Küçük bir memleket olmamıza rağmen sıcak bir memleketiz. Burada yaşadığımız gençliğimizi, çocukluğumuzu her yerde anlatıyoruz, paylaşıyoruz. Hakikaten muhteşem şeyler yaşamışız. Çoğu gençlerin, çocukların kavuşamadığı güzel şeylere biz burada kavuşmuşuz. Görüştüğümüz dostlarımız, arkadaşlarımız var. Fevkalade güzel ilişkilerimiz devam ediyor.

“Dedi ki hocam siz niye bu kadar spora, kondisyona önem veriyorsunuz?”

Ortopedist olduktan sonra insanlar kontrollere, çekaplara geliyorlar. Benim odama girdikleri zaman bir şikayetiniz var mı diyorum. Yok biz çekapa geldik. Oturun diyorum, size kondisyonu anlatayım. Kondisyon nedir diyorlar. Diyorum ki kondisyon çok önemli bir şey. Sizin hayatınızın sağlıklı olması için çok önemli bir şey. Herkesin bir kondisyona ihtiyacı var diyorum. Başlıyorum anlatmaya. Yaklaşık 10-15 dakikaya insanlara. Bir öğretmen geldi bana teşekkür etti. Dedi ki hocam siz niye bu kadar spora, kondisyona önem veriyorsunuz? Diyorum biz bütün ekmeğimizi buradan kazanıyoruz. Nerde halı sahada top oynayanlar varsa bize geliyor. Nerde kondisyonu olmayan varsa bize geliyor. Biz de yorulduk. Biraz daha fazla dinlenmek istiyoruz. Dolayısıyla spor camiasında, sporcuların değil bütün herkesin kondisyona ihtiyacı var.

“Biz buranın, Bilecik ailesinin, Bilecikspor’un doktoruyuz”

Ev hanımının da kondisyona ihtiyacı var, yaşlı bir insanın da ihtiyacı var. Dolayısıyla İsmail ile sohbet ederken Bilecikspor faaliyetlerini anlatınca çok hoşuma gitti. Biz Bilecik’in aile doktoruyuz. İstanbul’da Bilecik’i temsil eden bir aile doktoruyum. Bir sıkıntıya düştüğünde eş dost, tanıdık kim varsa danışabileceği, yön gösterebileceği bir hekimlik yapmamız gerekiyor. Sonra branşımızla ilgili acizane elimizden gelen bir şey varsa onlar da yapılabilir. Dolayısıyla biz camianın içindeyiz zaten. Hoş gelmedik, biz zaten buradaydık ama bizim koşturmalarımız çok fazla. O yüzden yetişemiyoruz. Bilecik’e, aileme yoğun tempodan dolayı yetişemiyorum. Ama bundan sonraki süreçte de biz buranın, Bilecik ailesinin doktoru, Bilecikspor’un doktoruyuz. Eşimizin, dostumuzun, arkadaşlarımızın doktoruyuz. 24 saat ulaşılabilecek bir ihtiyacı karşılayabilecek hizmeti yapabiliyorsak ne mutlu bize. Bilecikspor’un kondisyonu içinde elimden geleni yaparım. Çok teşekkür ederim.

“Bir problem olduğunda nereye gidilebileceğini söyleriz”

İstanbul’da olmamız önemli değil. Amerika’da bile olsak önemli olan doğru karar vermek, doğru zamanda doğru ellere teslim etmek. Biz belki yetişemeyiz ama bir problem olduğunda nereye gidilebileceğini söyleriz.”

 

“Beler Bilecikspor’a yemek verecek

Diğer yandan CHP Bilecik Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Beler bir sonraki maçın yemeğini sponsor olarak karşılayacağını söyledi.

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. belekoma izmit – ismail baskan seni seviyozz 10 ocagı sabırsızlıkla bekliyozz bölgesel ligi istiyoz yeterr
    izmitli bilecikliler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam