BİLECİK’TE 1. AMATÖR LİG’DE KALAN MAÇLAR TAMAMLANACAK

BİLECİK’TE 1. AMATÖR LİG’DE KALAN MAÇLAR TAMAMLANACAK

Korona Virüs salgını sebebi ile ara verilen ligler ile ilgili kararlar verilmeye başlandı. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 1. Amatör Lig’de kalan maçların tamamlanacağını açıkladı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonundan yapılan açıklamada, 1. Amatör Lig’de kalan maçların tamamlanacağı, 2. Amatör Liglerin ise henüz başlamamış olmamasında dolayı bu süreçten sonra statüleri onaylanmış olsa dahi oynatılmayacağı açıklandı.

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 18 Temmuz’da başlayacak

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, 1. Amatör Liglerin tamamlanmasına 1-2 hafta kalan illerin olduğu gibi, 5-6 haftası kalan illerinde olduğunu bu sebeple 1. Amatör Liglerin tamamlanacağını ve BAL Baraj Müsabakası oynanacak takım veya takımların belirleneceğini açıkladı. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Büyükler kategorisinde ilin en üst yerel liginin tamamlanabilmesi için oynatılacak müsabakalar bir aksilik veya yeni bir tarih belirlenmesi olmadığı takdirde Bölgesel Amatör Lig’in başlama tarihi olan 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacak ve BAL müsabaka programının biteceği tarihe uygun bir planlama ile tamamlanacaktır. BAL ve yerel lig takımları arasında oynanması gereken BAL Baraj Müsabakaları BAL grup müsabakalarının tamamlandığı haftadan sonraki 7 gün içinde oynatılacaktır. Futbol İl Temsilcilikleri, ASKF Başbakanlarımızın bilgisi ve katılımı ile Kulüplerle bir toplantı yaparak, kulüplere müsabaka programı ve pandemi şartlarında Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulunun önerileri doğrultusunda yapılması ve uygulanması gereken kurallar konusunda bilgi verilecektir. ASKF Başkanlarımız ve Futbol İl Temsilcilerimiz bu süreçte Valilik, Belediye Başkanlıkları, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Pandemi Kurulu, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ve taban birlikleriyle iş birliği yapacaklardır” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam