BİLECİK’TE 1. ENGELSİZ ŞENLİĞİ

BİLECİK’TE 1. ENGELSİZ ŞENLİĞİ

Bilecik Valiliği katkılarıyla ”Engelliler Haftası” dolayısıyla ”1. Engelsiz Şenliği” düzenlendi.

BİLECİK'TE ''1. ENGELSİZ ŞENLİĞİ''3

Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, Gölpark Çınar Bahçede, Valimiz Süleyman Elban’ın eşi Beyza Elban, engelli çocuklarla ailelerinin katıldığı şenlikte, her insanın başına gelebilecek olan engellilik durumu karşısında duyarlı olunması gerektiğini söyledi.

BİLECİK'TE ''1. ENGELSİZ ŞENLİĞİ''2

Her bireyin bir engelli adayı olabileceğini ifade eden Vali Yardımcısı Terzioğlu, ”Engelli insanlara acımak yerine onları hayata bağlayacak davranışlarda bulunup, onların yaşamlarını kolaylaştırarak mutlu olmalarını sağlamalıyız. Yurdumuzda görmeyen, işitmeyen, hareket edemeyen, zihinsel ve ruhsal dengesi bozuk yaklaşık 4 milyon 500 bin vatandaşımız bulunmaktadır. Bu sayının yaklaşık 1 milyon 500 binini çocuklar oluşturmaktadır. Devletimiz engelli çocukların eğitimi için okullar açmıştır. Ülkemizde, son 10 yılda engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapılmaktadır.” diye konuştu.

BİLECİK'TE ''1. ENGELSİZ ŞENLİĞİ''6

Şenlik kapsamında, Valimiz Elban’ın eşi Beyza Elban, çocuklarla birlikte pasta keserek, yakından ilgilendi. Çocuklar, kurulan stantlarda boya yaparken, oyun gruplarında gönüllerince eğlendi.

BİLECİK'TE ''1. ENGELSİZ ŞENLİĞİ''7 BİLECİK'TE ''1. ENGELSİZ ŞENLİĞİ''5 BİLECİK'TE ''1. ENGELSİZ ŞENLİĞİ''

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam