BİLECİK’TE 21 BİN 902 ÖĞRENCİ 21 BİN 902 FİDAN DİKTİ

BİLECİK’TE 21 BİN 902 ÖĞRENCİ 21 BİN 902 FİDAN DİKTİ

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ”Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Vali Tahir Büyükakın, öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Merkez Kızıldamlar köyünde 300 dönüm arazi üzerinde yapılan fidan dikim törenine katılan Vali Büyükakın, ”Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 81 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ”Fidanlar fidanlarla büyüyor” kampanyası kapsamında 21 bin 902 fidanı toprakla buluşturduk. Bugün burada birlikte fidan diktiğimiz çocuklarımız bu fidanlar ile birlikte büyüyecekler. Fidanlarımız ağaca, çocuklarımız geleceğimize dönüşecekler.” dedi.

“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” projesiyle tüm ilkokul ve ortaokullardaki öğrencilerin katılımıyla ülke genelinde yeni bir fidan dikim seferberliği başlatıldığını ifade eden Vali Büyükakın, ”Birlikte büyüyoruz ormanları” adının verildiği böylesi güzel çalışmaların artması ve çevre duyarlılığı ile yetişen bir nesil oluşması temennisinde bulundu.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerle birlikte fidan diken Vali Büyükakın, bol bol sohbet etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam