Bilecik’te 40 Öğrenci “Cumhuriyet Eğitim Projesi”ne Katıldı

Bilecik’te 40 Öğrenci “Cumhuriyet Eğitim Projesi”ne Katıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Cumhuriyet Eğitim Projesi” kapsamında derslerinde başarılı olan, maddi durumu iyi olmayan ve arkadaşlarına karşı örnek davranışlar sergileyen öğrenciler gezide yer aldı. 2 öğretmen nezaretinde yola çıkan öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ve aileleri tarafından uğurlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Şişman, “Bakanlığımızın ‘Cumhuriyet Gezileri’ çerçevesinde bugün itibariyle 40 öğrencimizi Afyon, Kütahya ve Ankara’ya gönderiyoruz. Okullarında başarılı olan, maddi durumları da çok iyi olmayan, arkadaşlarına iyi örnek olan öğrenciler yaklaşık 5 yıldır ‘Cumhuriyet Gezileri’ne gönderiliyor. Bugün de ilimizden çeşitli okullardan seçilmiş 40 tane kız ve erkek öğrencimiz başlarında 2 tane görevli okul yöneticimizle birlikte bu geziye çıkıyor.

Buradaki amaç çocuklarımız arasında kaynaşmayı sağlamak, ülkemizi tanıtmak, ülkemizin kültürel değerlerini öğrenmek. Öğrencilerimize de söyledim. Söz uçar yazı kalır. Orada edindikleri bilgileri yazarak döndüklerinde buradaki arkadaşlarıyla da paylaşabilirler. Gezimiz umarım faydalı olur.”

“Cumhuriyet Eğitim Projesi” kapsamında gerçekleşen gezilerin devamının geleceği bildirildi. Gezi 24 Ekim 2013 tarihine kadar sürecek. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam