Bilecik’te 7 Okul Daha Uluslararası Okul Statüsüne Kavuştu

Bilecik’te 7 Okul Daha Uluslararası Okul Statüsüne Kavuştu

Brüksel’de bulunan Merkezi Destek Servisi tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında ilk defa uygulanan, okul seviyesinde yapılan çalışmaları tanımak için eTwinning Okul Etiketi adıyla yeni bir etiket başvurusu başlatıldı.

Geçtiğimiz yıllarda Bilecik’ten 4 okulun sahip olduğu e-Twinning Okul Etiketi için 2020 Yılı Başvuru döneminde  Bilecik’te gerekli ön koşulları sağlayan 7 okul daha eTwinning Portalı üzerinden aday olarak belirlenmiş ve başvuruları alnmıştı.  Merkezi Destek Servisi tarafından alınan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda Bilecik’ten başvuru yapan 7 okulun tamamı e-Twinning Okul Etiketi almaya hak kazandı.

2020 Yılında eTwinning Okul Etiketi almaya hak kazanan okullar;

1- Bilecik Merkez Bahçelievler Anaokulu

2- Bilecik Merkez Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3- Bilecik Merkez Ertuğrulgazi İlkokulu

4- Bozüyük Ertuğrulgazi Ortaokulu

5- Bozüyük Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu

6- Bozüyük Arif Nihat Asya Ortaokulu

7- Söğüt Salih Ömer Musaoğlu İlkokulu

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında ilk defa hayata geçirilen uygulama kapsamında şu ana kadar Bilecik’tem, Bozüyük Ertuğrulgazi Ortaokulu, Bozüyük Kumral Abdal Anadolu Lisesi, Bozüyük Saffet Şeker Ortaokulu ve Bilecik Vezirhan Ortaokulu olmak üzere 4 okul eTwinning Okul Etiketi alarak eTwinning Okulu statüsüne sahip olmuştu.

Konu ile ilgili olarak Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “ İlimiz genelinde, öğretmenlerimizin eTwinning projelerine her geçen gün artan ilgisi ve farkındalığı sayesinde önümüzdeki başvuru döneminde daha fazla okulumuzun gerekli koşulları sağlayarak eTwinning Okul ünvanına sahip olması beklenmektedir. Hali hazırda ilimiz genelinde 73 okulumuzda, 173 öğretmenimiz tarafından çeşitli konularda, ulusal ve uluslararası düzeylerde 232 adet eTwinning projesi yürütülmektedir. eTwinning Okulu statüsüne sahip olan okullarımız, dijital uygulamalar, e-güvenlik uygulamaları, pedagoji alanında yenlikçi ve yaratıcı yaklaşımlar, çalışanların sürekli mesleki gelişiminin teşvik edilmesi, çalışanlar ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamalarının teşvik edilmesi alanlarında ülkemizde ve uluslararası eğitim toplumunda lider olarak tanınmaktadırlar. Bu etikete hak kazanan okul personeli ve yönetimi, ulusal ve uluslararası seviyelerde özel mesleki gelişim programlarına katılmak için davet edilmektedirler. Öğrencilerine çağın gereklerine uygun yöntem ve tekniklerle eğitim-öğretim veren, okulunu hem Avrupa’da hem de Türkiye’de marka haline getiren, dönüştüren, yenilikçi, ilimizin ve okulunun adını uluslararası platformlarda duyuran okul liderlerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve öğrencilerini ve okullarımızı destekleyen öğrenci velilerimizi bu başarıdan dolayı tebrik eder, kendilerine teşekkürlerimizi sunarız” şeklinde ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam