BİLECİK’TE 8×8 AMFİBİK ARAÇLAR GÖLPARK’TA

BİLECİK’TE 8×8 AMFİBİK ARAÇLAR GÖLPARK’TA

Bilecik AFAD, AFAD Başkanlığı Tarafından İlimize Tahsis Edilen 8×8 Amfibik Araç ile İlk Tatbikatını Pelitözü Göletinde Yaptı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Bilecik’e tahsis edilen 8×8 amfibik araç ile ilk tatbikat Pelitözü göletinde gerçekleştirildi.

Tatbikatta AFAD İl Müdürü Mehmet Hayri Demirel başta olmak üzere bütün arama kurtarma personeli aracı kullanarak tecrübe etti.

Amfibik özelliğe sahip araçlar; yolu olmayan açık, engebeli ve eğimli arazilerde, enkazların arasında, bataklık ve sığ sularda ya da yoğun karlı arazilerde kullanılacak. 8×8’ler, 50 derece dik yokuşları çıkabiliyor, 45 derece yan eğimli arazilerde yol alabiliyor. Enkazda hareket kabiliyetine sahip olan bu araçlar, 35 litre benzinle 8 saat aralıksız olarak arama-kurtarma faaliyeti yürütebiliyor. Karada 6, suda ise 4 personel taşıma kapasitesine sahip araçlar, sedye konulduğunda ise 3 personel taşıyabiliyor.

8×8’ler; su baskını, sel, çığ, heyelan, yangın, deprem gibi ülkemizin sıklıkla karşı karşıya kaldığı afetlerde hayat kurtaracak.

AFAD İl Müdürü Mehmet Hayri Demirel  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Bilecik’e tahsis edilen 8×8 amfibik araçların ilimize hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam