Bilecik’te AK PARTİLİ Bozüyük’te BÜYÜK BİRLİK PARTİLİ mi?

Bilecik’te AK PARTİLİ Bozüyük’te BÜYÜK BİRLİK PARTİLİ mi?

Nail Dağlı: “Ben İl Genel Meclisi üyeliğini Büyük Birlik Partisi adına hiçbir zaman kullanmadım”

İki dönemdir Bozüyük Ak Parti’den seçilip İl Genel Meclisi üyeliği görevini yürüten Nail Dağlı yakın zaman içinde Ak Parti’den istifa edip Büyük Birlik Partisi’ne geçmiş idi. Yaklaşan 30 Mart seçimleri öncesi Bozüyük’te Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı olan Dağlı’nın Ak Parti İl Genel Meclisi üyeliğinden istifa etmediği, tutanak ve yazışmalarda halen Ak Partili üye olarak gözüktüğü belirtildi. Ak Parti’den istifa etmesine rağmen tüm oylamalarda Ak Partili meclis üyeleriyle birlikte hareket edip oy kullanan Nail Dağlı’ya konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuzda, “Onu biz Genel Sekreterimizle istişare yaptık böyle bir zorunluluk yok dedi bize. Bize şöyle dedi seni kendi partin üyeliğinden düşürüyor Yüksek Seçim Kurulu’na bildiriyor, Yüksek Seçim Kurulu da İl Özel İdaresine bildiriyor böyle de oluyor dedi.

Ben İl Genel Meclisi üyeliğini Büyük Birlik Partisi adına hiçbir zaman kullanmadım” dedi. Nail Dağlı’nın bu açıklamalarından sonra konuyla ilgili yardım almak için çağırdığı Genel Sekreter Halis Nalbant ise yaptığı konuşmada, “ Burda her partinin grubu var. Her parti grubunun grup başkanı il başkanıdır, buradakiler başkan vekilidir. İl Başkanlığı yazı yazar bize, biz bilmiyoruz gazetelerde okuyoruz partisini değiştirip değişmediğini. Resmi yazı ile Ak Parti İl Başkanı ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı bize yazı yazarlar o zaman gruplar değişir. Bize gelen böyle bir yazı yok açıkçası bizi de çok fazla ilgilendirmiyor” diyerek sözlerini tamamladı. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. KOÇUM BENİM – ANCAK BÖYLESİ YAKIŞIRDI DAHA FAZLASINI BEKLEMEK HAYAL OLURDU.ÖRNEK Mİ?NUMAN KURTULMUŞ VE PARTİSİ ÜYELERİ HANİ 1600 ÜYELERİ VARDI AKP ŞOLE KIZIYORLARDI NE OLDU SON GECE OYLAR CUMBURLOP İSTİKAMET DEĞİŞTİRDİ.BOZUYUK TEKİ ADAYLIK TAMAMEN MHP NİN OYLARINI ÇALMAK İÇİN YAPILMIŞ OLABİLİR.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam