Bilecik’te Asayiş

Bilecik’te Asayiş

“Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01/07/2012 ile 31/07/2012 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan,

            A) Asayiş kontrolleri ve aramalarında;

1)   1443 kişinin yapılan kimlik kontrolleri neticesinde ilimizden 33, diğer illerden değişik suçlardan aranan 30 şüpheli olmak üzere toplam 63 kişi yakalanarak adli mercilere intikal ettirilmiştir.

2)   İl merkezi Asayiş Şube Müdürlüğünce, İlimizde gerçekleşen faili meçhul iki cinayet olayının faili yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır. İlimizde farklı tarihlerde toplam 8 ayrı ikamette gerçekleşen hırsızlık olayının 2 şüphelisi yakalanmış, tespit edilen diğer 4 şüpheli şahıs diğer iller ile irtibata geçilerek yakalanması sağlanmıştır. Hakkında 4 ayrı suçtan aranma kaydı bulunan, yaklaşık 2 yıldır firari olan şahıs saklandığı yerde tespit edilerek yakalanmış ve adli makamlarca tutuklanmıştır.

3)   İl merkezinde meydana gelen adli olaylarda 2 adet bıçak ele geçirilmiş, olaylarla ilgili düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilmiştir.

4)   Bozüyük ilçemizde Adli olaylarda (1) adet tabanca, 7 adet fişek ele geçirilmiş ele geçirilen suç eşyası ve konu ile ilgili düzenlenen evrak adli makamlara sevk edilmiştir.

Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce suçta kullanılan 1 adet beyzbol sopası 1 adet bıçak ele geçirilmiş, ele geçirilen suç eşyası ve konu ile ilgili düzenlenen evrak adli makamlara sevk edilmiştir;

Ayrıca hırsızlık suçuna karışan 9 şüpheli ekiplerimizce yakalanarak adli makamlara sevk edilmiştir.

5)   İlimiz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucunda;

a)   38.04 kg eroin, 56.6 gr esrar ve 5 gr bonzai olmak üzere toplamda 38 Kg 65 gr uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.

b)   1000 Litre kaçak akaryakıt ele geçirilmiş.

c)   1 adet sahte 100 TL’lik banknot ele geçirilmiştir.

d)   48,5 Kg Tütün, 44 Makaron, 16 Nargile Tütünü, 13 Paket Kaçak Sigara yakalanmıştır.

Bozüyük İlçemiz tarafından yapılan çalışmalar sonucu;

e)   2299 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.

Söğüt İlçemiz tarafından yapılan çalışmalar sonucu;

f)   1 adet sahte 100 TL’lik banknot ele geçirilmiştir.

İl merkezi Asayiş Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Çarşı Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekiplerimizce 12 internet cafe, 2 oyun salonu ve 5 kahvehane denetlenmiş, yapılan denetimlerde 1 adet işyerine mevzuata aykırı işletildiğinden gerekli işlem yapılmıştır.

Gölpazarı Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce (12) adet Kahvehane denetlenmiş, denetlemelerde (1)bir kahvehaneye tutanak tutularak gerekli işlem yapılmıştır.

İnhisar Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler (5) adet Kahvehane, (1) İçkili Restoran (1) İnternet Cafe denetlenmiş, yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce (8) Kahvehane, (2) Tekel Bayi, (7) İnternet Cafe,  (9) Çay Bahçesi, (2) adet kafeterya (2) adet İçkili lokanta denetlenmiş denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Pazaryeri Polis Merkezi Amirliği ekipleri (10) Kahvehane, (4) İnternet Kafe denetlemiş, yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Yenipazar Polis Merkez Amirliği ekipleri (2) Kahvehane,  (2) İçkili Lokanta, (1) Alkollü İçki Satışı Yapan İşletme, (8) Tekel Bayi denetlenmiş, yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

6)        Kabahat nevi suçlarla ilgili olarak,

Sarhoşluktan (18), Kimliği Bildirmemeden (1), Gürültüden (2), Kumar Oynamaktan (3) olmak üzere toplam 24 kişiye 2229 TL idari para cezası uygulanmıştır.

B) Trafik denetimlerinde;

1)   Hız ihlali yapan 2059 sürücüye,

2)    Alkollü araç kullanan 24 sürücüye işlem yapılmış ve 100 ceza puanını aşan 9 sürücü hakkında işlem yapılarak sürücü belgeleri geçici olarak alınmıştır.

3)   Kırmızı ışık ihlali yapan 7 sürücüye,

4)   Kasksız motosiklet kullanan 20 sürücüye,

5)   Park yasağı bulunan alanlara park eden 127 sürücüye,

6)   Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 226 sürücüye,

7)   Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 19 sürücüye,

8)   Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 15 sürücüye,

9)   Araç sigortasını yaptırmayan 2 sürücüye,

10)Diğer kural ihlalleri için 639 sürücüye,

Toplam 3157 sürücüye cezai işlem uygulanmıştır

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam