BİLECİK’TE ASAYİŞ UYGULAMASI
admin • 5 Ağustos 2011 17:52:22 
BİLECİK’TE ASAYİŞ UYGULAMASI

 

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şubesi Müdürlüğü ekiplerince 4 bin 13 kişide yapılan kimlik sorgusunda, Bilecik ve başka illerde haklarında yakalama ve arama kararı bulunan 60 kişi gözaltına alındı. Suçta kullanılan 1 av tüfeği de ele geçirildi. 
Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, piyasaya sahte para sürmek suçundan aranan 4 kişi hakkında yasal işlem yapıldı. Ayrıca, ekipler, birden çok hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen 8 kişiyi de gözaltına aldı. İki ayrı gasp olayına karıştıkları iddiasıyla yakalanan 12 kişiden adliyeye sevk edilen 2'si çocuk 4 kişi de tutuklandı. 
Merkez Polis Amirliğince 11 kahvehane ve 5 restoran, Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğünce 7 kahvehane, 3 internet kafe ve 2 restoran, Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğünce 12 kahvehane, 1 kafeterya, 4 internet kafe, 1 birahane ve 4 çay bahçesi, Pazaryeri İlçe Emniyet Amirliğince 3 kahvehane ve 1 kafeterya, Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğünce de umuma açık 1 iş yeri denetlendi. Bir iş yeri sahibine yasal işlem yapıldı. 
Asayiş kontrolleri sırasında, sarhoşluk, umuma açık yerlerde sigara içmek, kimlik bildirmemek, rahatsız etme, dilencilik, gürültü, emre aykırı hareket etmekten ile ses ve gaz fişeği atabilen silahlar hakkında kanuna muhalefet gibi suçlardan toplam 23 kişiye 2 bin 886 lira ceza kesildi. 
Trafik denetimlerinde de hız ihlali yapan 1827, alkollü araç kullanan 23, kasksız motosiklet kullanan 16, kırmızı ışık ihlali yapan 3, park yasağı bulunan alanlara park eden 101, aracının muayenesini yaptırmayan 265, taşıma sınırı üzerinde yolcu taşıyan 7 ve yük taşıma sınırı üzerinde yük taşıyan 35 ile diğer trafik kurallarını ihlal eden 746 sürücüye para cezası uygulandı.AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x