• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE AV KÖPEĞİ HIRSIZLIĞI

BİLECİK’TE AV KÖPEĞİ HIRSIZLIĞI

Bilecik Avcılar Derneği Başkan Yardımcısı Sinan Aktaş, özel yetiştirilen ve fiyatları 10-15 bin lira arasında değişen çok sayıda av köpeğinin av sezonu öncesi çalındığını söyledi.
Bilecik Avcılar Derneği Başkan Yardımcısı Sinan Aktaş,  gazetemize yaptığı açıklamada, büyük bölümü ormanlarla çevrili kentte birçok kişinin avcılıkla uğraştığını ve genellikle tarlalarına zarar veren domuzları avladıklarını söyledi.


Aktaş, av sezonu öncesinde av köpeği hırsızlığıyla ilgili çok sayıda ihbar aldıklarını belirterek, “Genelde sezon başlarında böyle olaylar yaşıyoruz. Köpek bizim en yakın dostumuz. Avcıya avı yaptıran köpektir. Av köpeği uysaldır, insan seçmez, herkese tutulur. Yabancılık yapmaz. Bu nedenle çok kolay çalınabiliyor.” diye konuştu.
Bu köpeklerin özel olarak yetiştirildiğini vurgulayan Aktaş, “Fiyatları ise 10-15 bin lira civarında. 5-6 yıl köpeği eğitiyoruz, çalınınca da tüm emekler boşa gidiyor.” ifadelerini kullandı.
Yaklaşık 6 yıldır avcılık yaptığını aktaran Serkan Özen de Bilecik’in arazi yapısının ava çok uygun olduğunu belirtti. Özen, “Bozüyük’te çok arkadaşın köpeği çalındı, bir daha da bulamadık. Köpekleri ya evlerden, ya kulübesinden çalıyorlar. Bazen araziye gittiğimizde arabaya alıp götürüyorlar. Bu köpekleri alıp satıyorlar galiba, çok fazla köpeğimiz kayboluyor. ‘Yetiştirilmiş köpek’ diyerek çalıp satıyorlar.” görüşünü dile getirdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam