Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
BİLECİK’TE AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ
Sosyal Medyada Paylaş

BİLECİK’TE AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Bilecik Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Huzurevi sakinleri güzel ve hareketli anlar yaşadı.Bilecik Belediyesi’nin üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği tarafından koordinasyonu yürütülen Avrupa Hareketlilik Haftası 28 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.Dünya çapında 960 hareket noktasında etkinliğin yapıldığı hafta içerisinde ülkemizde ise 25 noktada, Bilecik’te de 4 ayrı noktada faaliyetler gerçekleştiriliyor.Etkinlikler kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Huzur Evi sakinleri de ziyaret edilerek, huzurevi sakinleri ile açma ve germe hareketleri yapıldı.
Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen programda huzurevi sakinleri ile öğrenciler açma-germe hareketlerinin yanı sıra müzik eşliğinde hareket ettiler.Bilecik Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü ve Avrupa Hareketlilik Haftası Temsilcisi Hülya Eçen Çalışkan, okullarda, mahallelerde ve diğer alanlarda gerçekleştirilen aktivitelerin yoğun bir ilgi ile devam ettiğini belirtti.Hafta boyunca birçok mahalle konağı ve spor merkezinde etkinliklerin gerçekleştirileceği bilgisini veren Çalışkan; şunları söyledi:
”Belediyemiz ve diğer kurumların işbirliğinde spor adına, hareketli yaşam adına güzel faaliyetlerimiz devam ediyor. Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor ve hafta sonuna kadar sürecek. Amacımız, burada gerekli farkındalığı oluşturmak ve insanların ilgisin bu yöne çekmektir. Yapılan etkinlikler, spor ve sağlıklı yaşamın bir gereği şeklinde oluşuyor ve çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Dünya çapında 960 noktada bu etkinlikler yapılıyor. Ülkemizde ise 25 noktada yapılıyor ve Bilecik olarak, biz bunlardan 4 noktayı teşkil ediyoruz. Bu çok önemli ve bizleri sevindiren bir çalışma. Ben bu anlamda bizlere bu güzel etkinliği sürdürmede güç ve desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Nihat Can, olmak üzere Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile spor eğitmenlerine, Belediye Çocuk Akademisinin gönüllü öğrencilerine, mahalle muhtarlarımıza, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Huzurevi yönetimi ve sakinlerine ve etkinliğe katılan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.’’ Dedi.
Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Salı günü Kültür ve Kongre Merkezinde bulunan Bayan Spor Merkezinde, 30 Mayıs Çarşamba günü Beşiktaş Mahallesi Spor ve Yaşam Merkezinde 31 Mayıs Perşembe günü ise TOKİ Kadın, Spor ve Yaşam merkezinde saat 11:00 itibariyle programlar gerçekleştirilecek.

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım