• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE AVRUPA SPOR HAFTASI RENKLİ BAŞLADI

BİLECİK’TE AVRUPA SPOR HAFTASI RENKLİ BAŞLADI

Bilecik’te Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce Avrupa Spor Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler, renkli görüntülere sahne oldu.

Edebali Stadyumunda gerçekleşen tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda öğrencilerin çeşitli branşlardaki spor gösterileri sergilendi.

Açılış konuşmasını yapan  Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, sporun gerek hareketlilik gerekse ruh sağlığı açısından önemli araç olduğunu belirterek, ”Sporu tabana yaymak ve yaygınlaştırmak için ilimizde çeşitli branşlarda spor aktivitelerimiz her dönem devam etmektedir. İçinde bulunduğumuz salgın sürecinde de Covid-19 kapsamında belirlenen kriterler ve kurallar çerçevesinde faaliyetlerimiz devam etmektedir. Müdürlük olarak her kesimden insanımızı spora yönlendirmek, spor alışkanlığı kazandırmak, Olimpiyatlarda, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil edecek vatanını ve milletini seven sporcular yetiştirmek en büyük amacımızdır.” dedi.

Daha sonra sözü alan Vali Bilal Şentürk, sporun bir vakti saati olmadığını vurgulayarak, ”Bu bir farkındalık oluşturmak için yapılan bir çalışma. Aslında bizim için hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmak durumunda ve bu faaliyetlerle sağlıklı yaşam ve spor alışkanlığını kazanmak ve kazandırmak istiyoruz. Yeni branşları da gençlerimiz tanısın, seçimi gençler yapsın. Gençler çok kolay tüketiyor ve hemen geçiyor. Sabır ve sebatla devam etmemiz lazım.” ifadelerini kıllandı.

Konuşmaların ardından davetliler öğrencilerin çeşitli branşlardaki spor gösterilerini izledi. Vali Şentürk de bir çok sporcuya eşlik etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Herkes İçin Spor Federasyonu işbirliğinde 81 ilde “Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri” etkinlikleri eş zamanlı olarak  aynı anda başladı. Etkinlikler 30 Eylülde Wushu Etkinliği ile sona erecek.

Sağlıklı yaşam ve spor yapma alışkanlığına vurgu yapılacak etkinliklerde spor kültürünün tabana yayılarak demokratikleştirilmesi hedefleniyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam