Bilecik’te Bayram Bilançosu

Bilecik’te Bayram Bilançosu

Ramazan Bayramı bitti. Bayram süresince emniyet güçleri herhangi bir olumsuzluk çıkmaması için üstün gayretlerle çalıştı. Bu çalışmalar kapsamında gerçekleşen hırsızlık olaylarında başarılı çalışmalara imza atıldı.

Ayrıca trafik güvenliği konusunda hız yapan ve kurallara uymayan sürücüler hakkında da cezai işlem uygulandı.

 

Hırsızlarla mücadele

 

İl Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Ramazan Bayramı’nı içine alan hafta içerisinde 2 motosikletin çalındığı, hırsızlık olayına karışan 3 kişi Bursa’da yakalandı ve tutuklandı. Ayrıca Bilecik Merkez Ramazan Şenlikleri alanında çalınan bir otomobilin failleri için çalışmalar yürütülüyor. Osmaneli’nde Yüksek Hızlı Tren şantiyesinden de mazot hırsızlığı gerçekleştiği öğrenildi.

 

Bayram süresince 263 bin TL ceza

 

Bayram haftasına girildiği süre içerisinde toplamda 263 bin TL trafik cezası kesildiği öğrenildi. Bu cezalardan 4 tanesi emniyet kemeri kullanılmadığı için, 2 tanesi araç kullanırken cep telefonu kullanıldığı için, 1 tanesi yüksek sesle müzik dinlenildiği için, 1 tanesi alkollü araç kullanıldığı için kesildi. Bunlara ek olarak 936 bölge trafikte, 193 şehir içinde radardan toplam bin 129 kişiye trafik cezası kesildi.

 

35 trafik kazasında 38 yaralı

 

Toplamda 35 tane kazanın olduğu, bu kazalardan 17’sinin yaralamalı, 18 tanesinin ise maddi hasarlı olduğu yaralıların sayısının ise 38 olduğu belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre ise Ramazan Bayramı tatili boyunca meydana gelen 2 bin 199 trafik kazasında 86 kişi yaşamını yitirdi, 4 bin 711 kişi ise yaralandı.

Gerçekleşen kazalarda ölü bulunmamasının sevindirici olduğunu ifade eden yetkililer vatandaşların can ve mal güvenliği için çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini bildirdiler.

 ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam