• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE BİR İLK YÜRÜME BOZUKLUĞU OLAN HASTAYA HİDROSEFALİ AMELİYATI YAPILDI

BİLECİK’TE BİR İLK YÜRÜME BOZUKLUĞU OLAN HASTAYA HİDROSEFALİ AMELİYATI YAPILDI

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir il yaşandı. Unutkanlık, idrar kaçırma ve yürüme bozukluğu olan bir hastaya Hidrosefali ameliyatı yapıldı.

Hastaneden yapılan açıklamada, ”Hastanemize uzun zamandır olan unutkanlık, idrar kaçırma ve yürüme bozukluğu şikâyetiyle başvuran 69 yaşında erkek hastamız tek başına yürüyememekte, yatağa bağımlı yaşamakta ve yardım ile ayağa kalkabilmekteydi. Hastanemizde yapılan tetkikler sonucu hastamıza Adam’s Hakim Sendromu (Normal Basınçlı Hidrosefali) tanısı koyuldu. 29.05.2021 tarihinde Beyin cerrahımız Op.Dr Mehmet Beşir SÜRME tarafından Ventriküloperitoneal şant ameliyatı uygulanan hastamız, 1.5 saat süren ve başarıyla tamamlanan ameliyattan sonra servise alınarak 3 gün sonra taburcu edildi.

Hastamızın ameliyattan 2 ay sonraki kontrollerinde başkalarının desteği olmadan yürüyebildiği, kendi ihtiyaçlarını tek başına karşılayabildiği ve idrar kaçırma şikâyetlerinin tamamen düzeldiği tespit edildi. Hastanemizde ilk kez uygulanan ve yapılmaya devam edilecek olan Hidrosefali ameliyatı, ilimizde de bir ilk olması nedeniyle önem arz etmektedir.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam