• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik’te ”Çalışmayan eğitim ve öğrenimde olmayan gençlik araştırması” çalıştayı

Bilecik’te ”Çalışmayan eğitim ve öğrenimde olmayan gençlik araştırması” çalıştayı

Vali Bilal Şentürk başkanlığında TR41 Bölgesinde İl dizeyinde ”Çalışmayan eğitim ve öğrenimde olmayan gençlik araştırması” çalıştayı düzenlendi

Vali Şentürk, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından yürütülen çalıştayda, çocuklara belirli bir işte çalışma gerekliliğini erken yaşta öğretilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Üzerinde çalışma yapılan kitlenin bir çoğunun vakit geçirdiği mekanların kahvehaneler olduğunu ifade eden Vali Şentürk,

”15-29” yaş aralığındaki gençlerin daha çok kafelerde oluyor ama bu kitleyi iş arar hale getirmeliyiz. Çalışmak isteyenleri, ihtiyaçtan iş arayanları bulmalıyız. Çünkü iş beğenmemek gibi bir durum da söz konusu. Ayrıca girişimciliği özendirip, gençlerin kendilerine iş kurmalarını da yaygınlaştırmalıyız. Eğitim önemli, belirli bir işte çalışma gerekliliğini çocuklarımıza erken yaşta öğretmeliyiz.” dedi.

BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim de ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasının en önemli unsurunun insan kaynağına ihtiyaç olan alanlara yönelik planlar yapmak olduğunu belirterek, ”Gençlerin, kadınların ve engellilerin iş hayatına katılması için mücadele etmeliyiz. Genç işsizlik dünyada ve ülkemizde önemli sorunlardan biridir. Gençlere değişen dünya düzeninde yeni iş imkanları bulmalı, onları geleceğin mesleklerini seçmeleri için yönlendirmeliyiz. Bu sayede ülkemizin 2023 eğitim vizyonuna uygun strateji ve politikalar izleyebiliriz.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam