Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Bilecik’te “Çanakkale Şehitleri’ni Anma Programı”
Sosyal Medyada Paylaş
25 Mart 2014
admin

Bilecik’te “Çanakkale Şehitleri’ni Anma Programı”

Belediye Kültür Sitesi'nde gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Alperen Ocakları İl Başkanı Battal Uçar, yaptığı konuşmada, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nde şehit olan Mehmetçikleri ve 25 Mart 2009'da hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarını rahmetle andıklarını belirtti.  

Uçar, şöyle devam etti:

"Davamızı unutanlara, hatırına getiremeyenlere, bilmeyenlere ithafen bir kez daha söylemek istiyorum ki bu dava, Hazreti İbrahim'in baltasında put kıran vuruşun, Hazreti Musa'nın asasından Firavun'a yan bakan gözlerin, Hazreti İsa'nın elinde ölülere can veren gizemin, bir yetimin, Hazreti Muhammed'in kainata yön veren haykırış davasıdır." 

Etkinlikte, şiirlerin okunması ve oratoryonun ardından, Çanakkale Savaşı'nı anlatan film gösterimi yapıldı.

Daha sonra, Bilecik Alperen Ocakları Başkanlığınca Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün 5'inci yıl dönümü anısına hazırladığı film gösteriminden sonra Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serkan Yazıcı, "Çanakkale Zaferi" konulu konferans verdi.

Kuran-ı Kerim okunması ve dua edilmesiyle sona eren programa, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan adayları ve vatandaşlar katıldı. AA

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım