• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE COVİD-19 VAKA SAYISI 2 KAT ARTTI

BİLECİK’TE COVİD-19 VAKA SAYISI 2 KAT ARTTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa Şehir Hastanesi’nde Bursa, Çanakkale, Yalova, Bilecik ve Balıkesir il sağlık müdürleri ve başhekimleriyle ayrı ayrı toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Bakan Koca, açıklamalarda bulundu. Durumun bölgesel yayılımdan daha ciddi olduğunu belirten Bakan Koca ilimiz Bilecik’e ilişkin yapmış olduğu konuşmasında, ” Bilecik’te geçen aya göre vaka sayımız 2 kat arttı, Balıkesir, Yalova ve Çanakkale’de bir ay öncesine göre yüzde 50 oranında vaka artışı görüyoruz. Yatak kapasitelerimiz ve yoğun bakım yataklarımızı değerlendirdiğimiz durum şu şekilde; Bursa’da yoğun bakım yatak kapasitemize 198 yatak ilave ediyoruz, yatak doluluk oranımız yüzde 60, yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 75, ventilatör doluluk oranımız ise yüzde 38. Balıkesir’de 48 yoğun bakım yatağı artırıyoruz, yatak doluluk oranımız yüzde 48, yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 62, ventilatör doluluk oranımız ise yüzde 31. Bilecik’te 21 yoğun bakım yatağı daha artırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Salgınla mücadelede en önemli silahlarının filyasyon ekiplerinin yaptığı çalışmalar olduğunu kaydeden Bakan Koca, “Bu ekiplerimizin çalışmaları sayesinde şüpheli temasları tespit ediyor evlerinde izolasyona alıyor, hastaların takibini yapıyor, ilaçlarını evlerine kadar teslim ediyoruz. Bursa’da filyasyon sayısını 463’tan 700’e çıkarıyoruz. Balıkesir’de 203 filyasyon ekibimiz sahada, Yalova’da ekip sayımızı 60’a çıkarıyoruz, Bilecik’te 66 filyasyon ekibimiz mevcut. Çanakkale’deki 42 filyasyon ekip sayısını 97’ye çıkarıyoruz” diye konuştu.

Bozüyük Devlet Hastanesi inşaatının hızla devam ettiğini aktaran Bakan Koca, “Bilecik ilçemizde Bozüyük Devlet Hastanesi’nin inşaatı hızla devam ediyor, önümüzdeki yıl tamamlayıp hizmete alacağız. Bozüyük Ağız Diş Sağlığı merkezi inşaatımıza da bu yıl başlıyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam