Bilecik’te ’’Dünya Engelliler Günü’’ etkinliği

Bilecik’te ’’Dünya Engelliler Günü’’ etkinliği

 

     Özel Deniz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu ve Müdürü İsmail Öz, Bilecik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Konferans Salonu'ndaki etkinlikte yaptığı konuşmada, Bilecik'te ''Dünya Engelliler Günü'' kapsamında bir program düzenlediklerini kaydetti. 
     Bilecik'te ilk defa ''Özel Öğrenme Güçlüğü Eğitimi'' adı altında bir bölüm açtıklarını ifade eden Öz, şöyle konuştu: 
     ''Bu bölümde, okul derslerinde öğrenme güçlüğü olan, okuma-yazma ve diğer dersleri öğrenmede problemler yaşayan öğrencilere destek olduk. Engelli çocuklarımızda veya normal gelişmeyi sağlayamayan çocuklarımızda anne baba eğitimi de çok önemlidir. Bu yüzden, kurumumuzda sürekli olarak annelere, babalara ve öğrencilerimize psikolog desteği sağlıyoruz. Belki göremeyen bir insana renkleri anlatamazsınız, özürlü olmayan bir aileye de özürlü çocuğu anlatamazsınız. Bizim amacımız, öğrencilerimizi topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Unutmayın ki her birey, bir engelli adayıdır.'' 
     Etkinlik, engelli öğrencilerin hazırladığı şiir, hikaye ve horonla devam etti. Program sonunda engelli öğrenciler, hazırladıkları sema gösterisi ve ''Gangnam Style'' şarkısıyla salondakilerden büyük alkış topladı. 
     Duygu ve düşüncelerini ifade etmek için kürsüye davet edilen velilerin konuşmaları sırasında duygulu anlar yaşandı. 
     Gösteri bitiminde engelli öğrenciler aileleri ve öğretmenleriyle fotoğraf çektirdi. AA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam