Bilecik’te evde sağlık hizmetleri

Bilecik’te evde sağlık hizmetleri

 

     Dr. Aydın, yaptığı açıklamada, hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlandığını belirterek, sunulan hizmetlerin, sağlık kurum veya kuruluşunun bulunduğu il veya ilçenin belediye mücavir alanı ile sınırlı olduğunu kaydetti. 
     Evde sağlık hizmetlerinden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı, özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumdaki yatalak hastaların yararlanabildiğini ifade eden Dr. Aydın, şunları bildirdi: 
     ''Yatağa bağımlı olmayan ve herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar evde sağlık hizmetlerinden yararlanamamaktadır. Başvurular, hastalar veya aile bireyleri tarafından başvuru formu ile müdürlük bünyesindeki koordinasyon merkezine, sağlık kurumları bünyesindeki birimlere telefon müracaatı ile sözlü olarak, toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi veya aile hekimleri aracılığı ile yapılabilir. Evde sağlık hizmetleri birimi, randevu sistemi ile ve mesai saatleri dahilinde çalışır. Yeni oluşan acil haller birimin görev alanına girmez. Bu durumlarda 112 Acil ambulans servisi ya da doğrudan sağlık kuruluşlarının acil servislerine başvuru esastır.'' AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam