Bilecik’te gençlik yürüyüşü yapıldı

Bilecik’te gençlik yürüyüşü yapıldı

Yürüyüşe, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bilecik Yurt Müdürü Selahattin Bulmuş, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Şube Müdürü Battal Yılmaz, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Nusret Tosun, Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencileri, daire müdürleri, vatandaşlar ve öğretmen ile öğrenciler katıldı. 
     Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı bandosunun eşlik ettiği yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. 
     Doyuk, yaptığı konuşmada dünyada, milletler arasındaki yarışmanın, bilimde, sanatta, teknolojide, sporda ve turizm alanında kendisini gösterdiğini belirterek, "Türk gençliği her kulvarda Türk Bayrağı'nı dalgalandıracağına inanıyoruz. Türk İstiklal ve Cumhuriyeti, medeniyetimizin ve varlığımızın esası olarak, Türk evlatlarının elinde ilelebet nesillerden nesillere devredilecektir" dedi. 
     Havanın yağışlı olması nedeniyle diğer etkinlikler iptal edildi. 
     Gençlik Haftası kapsamında kızlar ve erkekler dalında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nda verileceği bildirildi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam