Bilecik’te “Gökkuşağı” projesi

Bilecik’te “Gökkuşağı” projesi

Proje Koordinatörü Sevcan Akıncı, bireylerin, daha bilinçli spor yapmaları, spor kültürünün yaygınlaştırılması ve sosyal yaşama iştirak etmelerinin sağlanması amaçlanarak hazırlanan ve uygulamaya konulan "Gökkuşağı" projesi kapsamında kentte yaşayan kadınlara yönelik Pelitözü Gölpark çevresinde doğa yürüyüşü yapıldığını kaydetti.

Proje kapsamında doğa yürüyüşlerini her ayın bir gününü farklı ilde düzenlediklerini anlatan Akıncı, şu görüşlere yer verdi:

"47 kişilik spor yapan kadın grubuyla, grubun içinde projeye dahil olan sekiz engelli sporcumuzun anneleriyle birlikte "İl dışı doğa" yürüyüşünü Ankara'da yaptık. TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bilecik Milletvekilimiz Fahrettin Poyraz'ı ziyaret ederek, proje hakkında bilgi verdik. Kendileri projeyi desteklediğini ve beğendiğini ifade etti."

Daha sonra Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhan Başoğlu'nu ziyaret ettiklerini ve spor tesislerinde proje faaliyetlerini anlattıklarını belirten Akıncı, Başoğlu'nun projeyi Ankara'da da başlatacağını ve projenin yararlı bir çalışma olduğunu vurguladığını ifade ettiğini bildirdi. AA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam