“Bilecik’te Göreve Başlamak Ayrıcalıktır”

“Bilecik’te Göreve Başlamak Ayrıcalıktır”

İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen törende konuşan İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, göreve yeni başlayan polislere Bilecik’te göreve başlamanın bir ayrıcalık olduğunu söyledi.

Değişik meslek yüksekokulu müdürlüklerinden İl Emniyet Müdürlüğü kadrosuna atanan 45 aday polis memuruna, yeni görevlerine uyum sağlamaları amacıyla, 24-25-26 Haziran 2013 tarihlerinde Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde 21 saat “Toplumsal Olaylara Müdahale Esasları Eğitimi” ve 27-28 Haziran 2013 tarihlerinde Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 14 saat “Polis Savunma Taktikleri Semineri” eğitimi verildi. Düzenlenen eğitimlere katılan toplam 45 personele düzenlenen törenle sertifikaları ve katılım belgeleri verildi. Törende ayrıca eğitimleri veren hocalara da teşekkür belgesi verildi.

 

“Polis eğitim kurumlarımız güzide kurumlarımızdan birisi haline geldi”

 

İl Emniyet Müdürü Özüdoğru yaptığı konuşmada şunları aktardı:

“Bu duyguları yaşamak gerçekten herkese nasip olmaz. Teşkilatımıza katılan yeni personelimizi Bilecik gibi Türkiye’nin güzide illerinden birisinde huzur ve güvenin hakim olduğu en güzel illerden birisinde göreve başladıkları için bence hem şanslılar hem de ayrıcalıklı bir konumda olduklarını düşünüyorum.

Belge alacak polislerimiz göreve başlamadan önce iki yıllık meslek yüksekokulumuzda, polis okullarında eğitim görerek kadromuza atamaları yapıldı. 2 yıldır bunlar polis okullarında eğitim görüyordu. Bunun haricinde Perşembe günü polis akademimizin mezuniyet töreni vardı. Bizim polis eğitim kurumlarımız, polis akademimiz olsun, polis meslek eğitim kurumlarımız olsun çağın, teknolojinin getirdikleri tüm imkanları kullanarak uluslararası eğitim düzeyi olan güzide kuruluşlarımızdan birisi haline geldiğini görmekteyiz. Bunun yanında çok sayıda yabancı ülkeden akademimizde öğrenci bulunmakta, uluslararası diğer ülkelere hizmet vermekte. Eğitim seviyesinin her geçen gün arttığını görüyoruz. Bununla birlikte biz bunlarla da yetinmeyerek kadromuza ilk atandıkları andan itibaren hizmet içi dediğimiz oryantasyon eğitimine tabi tutuyoruz. Bunu da yeterli görmeyerek polis okulumuzda tatili de fırsat bilerek haftada 5 gün olmak üzere çeşitli eğitimlere tabi tuttuk. Bunu yaparken amacımız arkadaşlarımızın, personelimizin kadroya çıktıkları zaman, dışarıya çıktıkları zaman uyum sağlamaları için.”

Müdür Özüdoğru yeni polislere tavsiyelerde bulunarak konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Dışarıdaki halkımızı siz kendi anneniz-babanız-kardeşiniz neyse onlara nasıl davranılmasını istiyorsanız bundan sonra kadroya çıktığınızda da halkımıza o şekilde davranmanızı istiyoruz. Dışarıdaki her vatandaşımız mutlaka sizin kardeşiniz olabilir, babanız olabilir veya başka bir yakınınız olabilir. Bayanlar anneniz olabilir kız kardeşiniz olabilir. Bundan sonra kadroda görev yaparken mutlaka bunu göz ardı etmemenizi bunu düşünmenizi sizden istirham edeceğiz.

 

‘Görevimizi yaparken halkımıza saygı ve sevgide kusur etmemeliyiz’

 

Devletin imkanlarını kullanırken yasaların bize vermiş olduğu yetkilere dayanarak, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda görevimizi yapıp halkımıza saygıda sevgide kusur etmeden gecemizi gündüzümüze katarak gerektiğinde fazla mesai yaparak çalışmamızı sürdüreceğiz. Asla halkımıza karşı saygıda sevgide kusur etmeyin. Büyüklerinize karşı meslektaşlarınıza karşı aynı şekilde. Bir sorununuz olduğu zaman kapımız hepinize açık olduğu gibi ilk arayacağınız kişiler de biz olmak isteriz. Maddi sıkıntınız olur, ailevi sıkıntınız olur, hastalık olur. Her türlü sıkıntılarınıza karşı gerek bizi gerek meslek büyüklerinizi her zaman arayabileceğinizi düşünüyorum.

 

‘Bizim görevimiz önce insanı sonra devleti yaşatmak’

 

Bunun yanında Bilecik’te göreve başlamak bir ayrıcalıktır demiştim. Şeyh Edebali’nin sözleri, vasiyeti Bilecik’te burnumuzun dibinde gerçekleşmiştir. Bu vasiyeti dikkate alan Osman Gazi de, 600 yıllık bir imparatorluğun kurucusu olmuştur. Şeyh Edebali der ki, ‘Ey oğul bundan gayri öfke bize gönül almak size, suçlamak bize katlanmak sana, acizlik bize hoş görmek sana, kem göz şom ağız bize bağışlamak sana. Bölmek bize bütünlemek sana. Çatışma geçimsizlik anlaşmazlık bize adalet sana. Derken tam polisin yapmış olduğu görevi tarif eder düşüncesiyle hareket ettiğini farz ederek hareket etmemiz lazım. Şeyh Edebali yine der ki, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ Yani bizim önceliğimiz insanı yaşatmak ondan sonra devleti yaşatmak. Yani bu sözleri hiçbir zaman göz ardı etmeyin. Bilecik’te olmanızın kıymetini bilin ve burada göreve başlamanın bir ayrıcalık olduğunu düşünerek hareket etmenizi istirham ediyoruz. Bundan sonraki meslek yaşamınızda olsun, görevlerinizde olsun başarılar ve muvaffakiyetler diliyoruz. Allah her şeyi gönlünüze göre versin. Vatana millete teşkilatımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Konuşmanın ardından eğitim veren hocalara ve polislere belgeleri takdim edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam