BİLECİK’TE HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI

BİLECİK’TE HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI

Vali Yardımcısı Ballı, Valilik Toplantı Salonu'nda, Su İşleri Şube Müdürü Nezir Ayhan, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlı Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Müftülük ve Hayvanları Koruma Derneği yetkilileri ile belediye veterinerlerin katıldığı toplantıda, çocukların erken yaşlarda hayvan hakları konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Gerekli çalışmaların yapılmasının altını çizen Vali Yardımcısı Ballı, "Sahipsiz, sahipli hayvanların yaşamlarını sağlıklı geçirmeleri ortak yaşadığımız dünyamızda hepimiz açısından önem arz etmektedir" dedi.

Toplantıda, geçici bakımevi yapımı için ödenek bulunması halinde talep eden yerel yönetimlere bakanlıkça uygun görülen mali desteğin sağlanması ve 4 Ekim 'Hayvanları Koruma Günü’nde yapılması planlanan faaliyetler ile İl Hayvanları Koruma Kurulu tarafından görevlendirilen denetim elemanlarından tayini çıkanların yerine yeni denetim elemanlarının belirlenmesi konuları görüşüldü.

Ayrıca, 4 Ekim 'Hayvanları Koruma Günü'nde, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen okullarda 'Hayvanların korunması ve hayvan hakları' konularında eğitim verilmesine, beslenme odaklarına öğrenciler tarafından su ve yiyecek bırakılmasına, merkez geçici bakımevine ziyaretlerin gerçekleştirilmesine ve okullarda resim ve şiir yarışması düzenlenmesine karar verildi. (Bilecik Valiliği)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam