Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
BİLECİK’TE HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI
Sosyal Medyada Paylaş
12 Temmuz 2013
admin

BİLECİK’TE HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANTISI

                Valilik Toplantı Salonu'nda, Küre Belde Belediye Başkanı Cafer Köseoğlu, Su İşleri Şube Müdürü Nezir Ayhan, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlı Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Müftülük ve Hayvanları Koruma Derneği yetkilileri ile belediye veterinerlerin katıldığı toplantıda, sokak hayvanlarının susuz kalmaları amacıyla belediyelerin, kurumların ve vatandaşların üzerine düşen görevler ve alınabilecek önlemler, merkezde yapılması karara bağlanan 'Beslenme odakları' ve 'Ekmek toplama kaplarının' bırakılacağı yerler ve hayvana çarpan ya da ona zarar veren sürücünün bilgilendirilmesi konuları görüşüldü.

Toplantı ayrıca, sokak hayvanları için belediyelerce ilçe sınırları içinde çeşme, havuz gibi su kaynaklarının oluşturulmasına, camilerde vatandaşları konuyla ilgili uyarmalarına, sesli anonslar yapılarak ve billboardlarda yayınlanarak halkta farkındalık oluşturulmasına, yerel yayın organlarında konunun gündeme alınmasına, sürücülerin anons, basın ve billboardlar yoluyla kaza sonrası uymaları gereken kurallar ile ilgili haberdar edilmelerine karar verildi.

                Vali Yardımcısı Ballı, hayvan sevgisinin artırılması, hayvan haklarının korunması noktasında tüm kurum ve kuruluşların üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi konusunda özen göstermesi gerektiğini belirterek, "Su konusunda kalıcı bir uygulama bile sıcak günlerde geçici de olsa pratik çözümler hayata geçirilmelidir. Kent merkezinde yapılan beslenme odakları ve ekmek toplama kaplarının diğer belediyelere de örnek olur. Bilecik Belediyesine ve emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi. (Bilecik Valiliği)

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım