• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE HIDIRELLEZ KUTLAMALARI

BİLECİK’TE HIDIRELLEZ KUTLAMALARI

Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Okluca Köyü Muhtarlığı iş birliğinde ”Hıdırellez Kültür ve Bahar Bayramı” etkinliği düzenlendi. Vali Bilal Şentürk, Okluca Köyü’nde düzenlenen etkinlikte, Türk milletinin birliğini ve dirliğini gösteren anlamlı programda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, Hıdırellezin, birlik ve beraberliği yansıtan özel günlerden olduğunu söyledi.

Bugünlerin berekete ve bolluğa, Ramazan ayının da hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Vali Şentürk, ”Bu tablolardan duygulanmamak mümkün değil. Sadece Bilecik’ten değil Bursa, Eskişehir ve diğer illerden dahi özel günümüzde birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmek, tanışmak ve kaynaşmak üzere gelen insanlarımız var. Birbirimizi hesapsız ve karşılıksız sevelim. Toplumsal sorunlar gönüllü görev alarak çözülür. İşte bu birliğimiz daim olsun.” dedi.

Bilecik Milletvekili Selim Yağcı da Bilecik’in hıdırellezleri denilince birlik ve beraberliğinin akla geldiğini dile getirerek, ”Bu geleneği yıllardır devam ettiriyoruz. Bizim için en önemli olan aramızdaki sevgimiz, saygımız, hoşgörümüz, birliğimiz ve kardeşliğimizin daha ileri safhalarda devam etmesidir.” ifadesinde bulundu.   Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mehmet Kocabıçak ise zengin Türk kültürü içinde yıllarca canlılığını koruyan ve coşkuyla kutlanan hıdırellez bayramının hem Bilecik’e hem de ülkeye bolluk ve bereket getirmesini diledi. Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Ortaokulu halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından Vali Şentürk, Milletvekili Yağcı, Belediye Başkanı Semih Şahin, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Bulut, dualarla ”Hıdırellez Pilavı”nın kapağını açtı. Etkinliğe, Vali Şentürk’ün eşi Münevver Şentürk, Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Alpay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz ve üyeleri, daire müdürleri ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Vali Şentürk daha sonra Karaağaç köyünde de düzenlenen hıdırellez etkinliğine katılarak, köylülerle sohbet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam