Bilecik’te İl Spor Merkezi açılacak

Bilecik’te İl Spor Merkezi açılacak

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, teşkilatın 74. kuruluş yıl dönümü nedeniyle İl Spor Merkezi'nin açılacağını bildirdi. 

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Lütfi Doyuk, yaptığı yazılı açıklamada, çocuk ve gençlerin çevresine duyarlı, topluma saygılı, faydalı ve üretken olma bilincinin verilmesi, zararlı alışkanlıklardan korumak, serbest zamanlarını spor yaparak, kültürel, sanatsal ve sosyal etkinliklere yönlendirerek kendisine öz güven duygusunu ve kişiliğini kazanmış, geleceğe hazır gençler ve elit sporcular olarak yetişmelerinin en büyük amaçları olduğunu kaydetti. 
İl spor merkezleri aracılığıyla çocuk ve gençleri, spor branşlarına yönlendirmek, teşvik etmek, sporu sevdirerek sporda alt yapılar oluşturarak kulüplere lisanslı sporcu kazandırmak istediklerini ifade eden Doyuk, atletizm, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç, okçuluk, tenis, badminton, boks, tekvando, karate, futbol ile gençlik merkezinde saz, keman, halk oyunları, Türk Halk Müziği korosu, resim ve step kurslarının devam ettiğini belirtti. 
Doyuk, İl Spor Merkezi'nin 29 Haziran'da, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenecek Spor Şöleni ile açılacağını bildirdi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam