• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’TE ‘’İŞ YERİME YÜRÜYEREK GİDİYORUM’’ ETKİNLİĞİ

BİLECİK’TE ‘’İŞ YERİME YÜRÜYEREK GİDİYORUM’’ ETKİNLİĞİ

Bilecik Belediyesi Avrupa Hareket Koordinatörlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğinde, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte il protokolü, daire amirleri ve çalışanlar, iş yerlerine yürüyerek gittiler.

Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen Belediye Başkanı Semih Şahin ve Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, Başkan Danışmanı Selçuk Erdağı ve Rafet Özbek ile Vali Yardımcısı Burhan Terzioğlu, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kurum kuruluşlardaki çalışanlar daha sonra iş yerlerine yürüyerek, gittiler.

Gerçekleştirilen etkinlik hakkında bilgi veren Avrupa Hareket Koordinatörü Hülya Eçen Çalışkan, Bilecik Belediyesi organizasyonda düzenlenen etkinlikte hareketli yaşam için farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirterek, ‘’Bilecik Belediyesi olarak, Avrupa Hareketlilik Haftasını en verimli şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Hafta kapsamında birçok etkinlik düzenliyoruz. Örneğin, ‘’Haydi Çocuklar Bisikletle Okula’’, ‘’Bilecik Genciyle Yaşlısıyla Hareket Ediyor’’, ‘’Birlikte Hareket Ediyoruz’’ ve son projemiz olan Open Street Day (Açık Sokaklar Günü) şeklinde aktivitelerimiz olacak. Bu aktiviteler ile sağlıklı ve hareketli yaşama dikkat çekeceğiz.  Buradaki amacımız hareketli yaşama dikkat çekmek ve insanlarımızı bu doğrultuda bilinçlendirmektir.’’ İfadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Semih Şahin de düzenlenen etkinliğin önemine değinerek, projede yer alan herkese teşekkür etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam