Bilecik’te İşlenen Cinayetler Aydınlatıldı

Bilecik’te İşlenen Cinayetler Aydınlatıldı

 

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla ilgili açıklama yapıldı. 2 Cumhuriyet Savcısının ve Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan 14 kişilik özel ekibin görevli olduğu olay ile ilgili şunlar aktarıldı:

“29 Kasım 2011 tarihinde Cumhuriyet Mahallesi Üzümlü Sokak’ta eşarpla boğularak öldürülen Ümmiye Kuru (86) ile 16 Aralık 2011 tarihinde Cumhuriyet Mahallesi Güllü Sokak’ta yaşayan ve aynı yöntemle öldürülen Gülşen Zeybek (70)’in katil zanlısı Fevzi Ş. (38) yakalandı.

Gerçekleşen cinayetler sonrasında yapılan araştırmalar kapsamında Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşayan kişilerin tek tek profillerini çıkarttık. Yaklaşık 2 bin kişiyi dinleyerek olayı aydınlatmaya çalıştık. İlk olarak 36 daha sonra 48 kişi olmak üzere toplam 84 kişiden kan örneği alarak Adli Tıp Kurumu’na gönderdik. Yakalanan Fevzi Ş. şüpheliler arasında yer alıyordu. İlk etapta Fevzi Ş.’nin cezaevinde yatıyor olması sebebiyle kendisinden örnek alınamadı. Adli Tıp Kurumu’ndan gelen sonuçlarda iki cinayeti de aynı kişinin işlediği ve erkek olduğunu öğrendik. Yapılan araştırma sonucunda alınan DNA örneklerinde cinayeti Fevzi Ş.’nin işlediği anlaşıldı.”

Alınan bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan ve inşaat işçisi olan Fevzi Ş. ile telefon irtibatı kuran ekipler kendisini Tepebaşı mevkiinde yakaladı. Fevzi Ş. yapılan sorguda her iki cinayeti de işlediğini itiraf etti.

Fevzi Ş.’nin sorgu esnasında, cinayeti Gurbet T.(31) adlı bir kadın ile beraber işlediklerini iddia ettiği öğrenildi. Yöneltilen iddia doğrultusunda Gurbet T.’de gözaltına alındı.

Fevzi Ş.’nin iddiasına göre, cinayetler Gurbet T.’nin estetik ameliyatı masraflarını karşılamak için işlendi.

Fevzi Ş. ve Gurbet T. geniş güvenlik önlemleri altında getirildikleri Bilecik Devlet Hastanesi’nde, yapılan sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

 

Edinilen bilgiye göre, araştırmalar sırasında zanlının cezaevinde bulunması, cinayetin aydınlanmasını geciktirdi.

ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam