BİLECİK’TE İŞSİZLİK YOK
admin • 26 Temmuz 2011 09:35:47 
BİLECİK’TE İŞSİZLİK YOK

 

BİSİAD Başkanı ve Subaşı Yemek Sanayi sahibi olan Yusuf Subaşı yaptığı açıklamada şunları aktardı;

“Bilecik çok hızla büyümeye başladı. Büyüme yanında yeni yeni sıkıntılar getiriyor. Bunların çözümü için hem genel iktidar hem de yerel yönetimler büyük bir gayret gösteriliyor. Sanayide iyi gelişmeler ve iyi sinyaller var. Bilecik’te sanayileşme her geçen gün artıyor. Yeni fabrikalar ve mevcut fabrikalar yeni yatırım yapıyorlar.

Bilecik’te önceki yıllarda 100 civarında fabrika vardı. Nüfus 60 bin civarında idi. Bu gün de 150 civarında fabrika var. Nüfus yine 60 bin civarındadır. İşte sıkıntı buradan çıkıyor. Bilecik’te işsizlik yok. Her gün gazetelerde boy boy iş ilanlarını görüyorum. Fabrikaların önlerinde dev pankartlarla işçi alınacaktır yazıları var. Tabi ki işsizliğin olmamasının yanında en çok önemli olan kalifiye insan gücü sıkıntısı Bilecik’te en büyük sorun haline geldi. Fabrikalar açılıyor ama o fabrikalarda çalışacak insan olmaması daha vahim bir durum haline geliyor” dedi.

BİSİAD Başkanı Yusuf Subaşı, kalifiye personel sıkıntısı ve mesleki eğitim konusunun üzerinde çalışmalar yapacaklarını belirtti.

“Bu zamana kadar her zaman sanayicilerimizin yanında olduk. Onlara yeni pazarlar bulma konusunda onlarca ülkeyi gezdik ve yeni müşteriler yeni pazarlar bulduk. Evet bu günkü kalifiye personel konusunda da dernek olarak çalışmalar yapıyoruz. Bu zamana kadar bir çok eğitim çalışması da yaptık ve yapmaya devam edeceğiz” diye tamamladı.

guest
4 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
mehtap kabardi
11 yıl önce

işsizim – Sayın Yusuf bey,
yazınızda açılan fabrikalarda çalışacak eleman olmadığını belirtmişsiniz.bu konuda sizinle aynı fikirde olmadığımı üzülerek dile getiririm.fakat ortada bir yanlış varsada düzeltmenizi rica ederim.ben 27 yaşındayım ve yüksekokul mezunuyum.fakat iş bulamıyorum.rica etsem beni çalışacak insan bulamayan bu fabrikalara yönlendirirmisiniz ?

nazım
11 yıl önce

çalışıyor kalifiye elemanlar – hem kalifiye eleman olacak hemide 650 liraya çalışacak vasıfsız işçi bile çalıştıramayacaklar artık o paraya sayın subaşı

yasemin yılmaz
9 yıl önce

işsizlik – Sayın Subaşı bir zahmet banada o işçi bulamadığınız fabrikalara yönlendirsenizde çalışsak nasıl olur ?

Alev
9 yıl önce

Aynı fikirde değilim – Sayın Subaşı ; sabah 8 akşam 8 çalıştırılıyorsunuz ve askari ücret veriyorsunuz . 4ten sonra mesai saymadığınız için gelen gidiyor,

0
Would love your thoughts, please comment.x