BİLECİK’TE KARNE SEVİNCİ

BİLECİK’TE KARNE SEVİNCİ

Bilecik’te okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören toplam 36 bin 155 öğrenci karnelerini alarak, yarıyıl tatiline girdi.

Vali Bilal Şentürk ve Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, Atatürk İlkokulunda düzenlenen karne dağıtımında 1. sınıf öğrencilerinin hazırladığı  ”Alfabetik” gösterisini izledikten sonra sınıfları gezerek, öğrencilerin karnelerini dağıttılar.

Karne dağıtımının ardından gazetecilere açıklama yapan Vali Şentürk, öğrencilerin karne heyecanına kendilerinin de ortak olduğunu belirterek, öğrencilik yıllarında aldıkları karne günlerini hatırladıklarını söyledi.

Eğitim adına Bilecik’te önce fotoğraf çekmeye çalıştıklarını ifade eden Vali Şentürk, şöyle konuştu: ”Bilecik’teki eğitimin kalitesinin artırılması noktasında bir seferberlik anlayışı içinde tüm arkadaşlarımızla beraber çalışacağız. 36 bin öğrencinin yanında 2 bin 800 civarında öğretmen var. Okullarımızın fiziki yapısı büyük ölçüde yeterli. Ama bundan sonraki süreçte bizim eğitimin içeriğine dönük hamleler ve çalışmalar yapmamız gerekiyor. Aşama aşama eğitim ordusuyla ve bütün paydaşlarımızla bunları yapacağız. Eğitim öğretimin unsurları velidir, sosyal çevredir, öğretmen ve idaredir. İdarenin içerisine, bizleri de katabilirsiniz. Bu unsurların her birine görev düşüyor ise bunları layıkıyla yapmak suretiyle eğitimde ciddi bir atılım yapmayı hedefliyoruz. Özel okulu aratmayacak kadar 2 bin 800 öğretmenimiz var. Bu büyük bir zenginlik ve varlık. Öğretmenlerimizle beraber önemli atılımlar yapacağımıza inanıyorum. Özellikle ikinci dönemden itibaren farklı uygulamalarla, buraya özgü yöntemlerle eğitimde niteliği, kaliteyi artırmaya dönük çalışmalarımız olacak. Bunu da başta velilerimiz olmak üzere basın mensupları, sosyal çevre, diğer kurum ve kuruluşlar ile hep beraber bir seferberlik anlayışı içerisinde yapacağız. Şeyh Edebali’nin, ”İnsani yaşat ki devlet yaşasın” sözü önemli. Yani bu devlet güçlü toplumla olur. Güçlü toplum eğitilmiş insanlarla olur. Onun için zayi edecek bir bireyimiz yok. Kenarda köşede bırakacağımız vazgeçeceğimiz hiçbir öğrencimiz yok. Her birini başarıda daha da ileriye taşıyabileceğimiz, birlikte takım ruhu oluşturacak uygulamalarımız ve etkinliklerimiz olacak. Bunun yanında eğitimin içeriğine nüfuz ederek daha kaliteli birey yetiştirme noktasında milli eğitimin, temel eğitiminin yanında bizim Bilecik’e özgü tarihi kimliği var. Kuruluşun ve kurtuluşun kenti olarak, Bilecik’e ve Bilecikliye yakışacak bir kuşak yetiştirmemiz lazım. Bu sorumluluk anlayışı içerisinde hep beraber çalışacağız.”

Vali Şentürk, öğrencilere, televizyon karşısında, telefonda, bilgisayarda ve sosyal medyada vakit geçirmemelerini, havaların iyi olduğu saatlerde sokakta oynamalarını, toprağa ve doğaya dokunmalarını, aileleriyle ve sevdikleriyle oturup sohbet etmelerini bunun yanında da kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Belediye Başkanı Nihat Can ise öğrencilerin büyük bir sevinç ile yarıyıl tatiline girdiklerini belirterek; ‘’Bizler de Sayın Valimiz ve diğer arkadaşlarımızla birlikte öğrencilerimizin karne sevincini paylaştık. Bütün öğrencilerimizin verimli ve mutlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum. Bilecik Belediyesi olarak bizler öğrencilerimize okumaları için çeşitli faydalı dergiler hediye ettik.’’ İfadelerini kullandı.

Öğrencilerin karnelerini veren Vali Bilal Şentürk ve Belediye Başkanı Nihat Can, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam