• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik’te “Kültür ve Kiraz Festivali”

Bilecik’te “Kültür ve Kiraz Festivali”

Etkinliğe, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı ve Eflatun Can Tortop, siyasi parti temsilcileri ve belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.
Yağcı, burada yaptığı konuşmada, birlikte Bilecik, birlikte Türkiye olduklarını belirterek, her şeyin birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman güzel olduğunu kaydetti.
''Kalplerimiz her zaman tek bir amaç için vuruyor'' ifadesini kullanan Yağcı, şöyle konuştu:
"Bu amaç; bu millet ve devletin bekası, birliği ve beraberliği içindir. Köylerimizde, şehirlerimizde değişik etkinlikler oluyor. Bu festival ile alın terimizle topladığımız kirazımızı tanıtmakla birlikte birbirimizle kucaklaşma ve kaynaşma fırsatı buluyoruz. Asıl amacımız da budur. Bilecik'in Deresakarı köyünde yakılan bu meşale ile bu kardeşlik ve beraberliğimizin pekişmesi sağlandı. Bu festival amacına ulaşmıştır. İnşallah gelecek yıllarda bu festivalimizi tüm köylerimizi bu işin içine katarak devam ettireceğiz. Böylelikle Bilecik'i, Deresakarya köyünü Türkiye'ye, hatta dünyaya duyuracağız."
 15 üreticinin katıldığı "en iyi kiraz" yetiştiriciliği yarışmasında, birinciliği Yaşar Atalan, ikinciliği İsmail Atabay ve üçüncülüğü Hüseyin Sarıkaya elde etti.
Köy Muhtarı İsmail Cam, festival anısına katılımcılara üzerine kiraz işlenmiş tabak hediye etti.
Festival, halk oyunları gösterisinin ardından sanatçılar Neslihan ve Hasan Yılmaz'ın konseriyle sona erdi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam