BİLECİK’TE, ”ÖĞRENCİLER YÜZME ÖĞRENEREK ORTAOKUL’A BAŞLAYACAK”

BİLECİK’TE, ”ÖĞRENCİLER YÜZME ÖĞRENEREK ORTAOKUL’A BAŞLAYACAK”

Bilecik Valiliği tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla sporcunun yetiştirilmesi amacıyla ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik ”Yüzme” projesi uygulamaya başlandı.
YÜZMEİKİ
Bilecik Valiliği koordinasyonunda, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında, ilkokul öğrencilerinin sportif faaliyetlere katılması amacıyla imzalanan protokol kapsamında 875, 4. sınıf öğrencisi yüzme kurslarına başladı.
Vali Süleyman Elban, yüzme havuzu salonundaki açılışta yaptığı konuşmada, devlet olarak tüm çabalarının insanların daha huzurlu, kaliteli ve sağlıklı hayat sürmeleri için gayret göstermek olduğunu söyledi.
Çalışmaların başında da yapılan tesislerden ve yatırımlardan çocukların ve gençlerin faydalanmalarını istediklerini ifade eden Vali Elban, şöyle konuştu:
YÜZMEÜÇ
”Çalışmaları yaparken gençlerin ve çocukların sağlıklı olması her şeyden önce geliyor. Biz istiyoruz ki ilimizde, her çocuk mutlaka bir spor dalıyla uğraşsın. İlimizde yüzme bilmeyen ilkokul öğrencisi ortaokula geçmesin ve herkes yüzme bilerek ortaokula başlasın. İl merkezinde 900’e yakın öğrenciyle başlattığımız bu kampanya imkanlar ölçüsünde diğer ilçelerimizde de devam edecek. Ayrıca, bu kurslarda yetişen öğrencilerden ulusal yada uluslar arası düzeyde başarı elde edebilecek sporcular çıkmasıdır. Bilecik’te, artık yüzme bilmeyen ortaokul öğrencisi
YÜZMEBEŞkalmayacak.”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız da okul sporlarında Bilecik geneli 29 branşta, 92 okuldan 5 bin 914 öğrenci ile Türkiye’de ilk sıralarda yer aldıklarını bildirdi.
Yüzme eğitiminin ardından yüzme yarışması düzenlendi. Yarışmada ve eğitime katılan öğrencilere, Vali Elban ve protokol üyeleri madalyalarını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam